toob sinuni Chanz

Nädalavahetusel püstitati kaks uut kergejõustiku Eesti noorterekordit

Andreas Kase
Andreas Kase — FOTO: Raul Mee/EKJL

Möödunud nädalavahetusel selgusid U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti meistrid. Võistluste säravaimate tulemuste eest hoolitsesid Miia Ott ja Andreas Kase, kes püstitasid uued Eesti noorterekordid.

U18 vanuseklass

Miia Ott (UP Sport) parandas 60 m jooksus enda nimele kuulunud U18 vanuseklassi Eesti rekordit ühe sajandikuga. Eesti meistritiitli tõi talle aeg 7.56. 200 m jooksus teenis Ott hõbemedali ajaga 25.23.

Poiste sprindidistantsidel näitas kiiret minekut Andreas Kase (KJK Järvala). Esimesel päeval kordas ta 60 m jooksus U18 vanuseklassi Eesti rekordit ajaga 6.90 ning teisel päeval õnnestus tal püstitada uus U18 Eesti siserekord 200 m jooksus ajaga 22.03. Varasem rekord (22.07) kuulus Kristjan Reinaru nimele ja oli püstitatud juba 17 aastat tagasi.

Tüdrukute kõrgushüppes tuli Eesti meistriks Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev), kes ületas kõrguse 1.84. Eesti selle hooaja edetabelis annab see tulemus Karmen Bruusi järel teise koha.

Poiste teivashüppes võitis kuldmedali Andreas Trumm (TÜASK) tulemusega 4.92. Oma isiklikku rekordit parandas ta lausa 22 sentimeetriga. Trumm tegi kolm katset ka kõrgusel 5.06, mis oleks tähistanud uut U18 Eesti siserekordit, kuid see kõrgus sel korral veel ei alistunud.

Muljetavaldavad neli meistritiitlit võitis Viola Hambidge (Pärnu SK Altius), kes oli parim 60 m tõkkejooksus ajaga 8.66, 200 m jooksus ajaga 25.15, 800 m jooksus ajaga 2:17.51 ja 400 m jooksus ajaga 56.25.

U20 vanuseklass

Anna Maria Millend (Audentese SK) krooniti Eesti meistriks 60 m tõkkejooksus ajaga 8.36 ja 60 m jooksus ajaga 7.56. Mõlemad tulemused tähistavad tema uusi isiklikke rekordeid. Lisaks aitas ta oma klubi võistkonnal võita 4×200 m teatejooksu.

Liisa-Maria Lusti (Audentese SK) oli parim neidude kaugushüppes tulemusega 6.13 ja kõrgushüppes tulemusega 1.78. Samuti kuulus ta Audentese SK võidukasse 4×200 m teatenelikusse.

Noormeeste arvestuses tuli neljakordseks Eesti meistriks Raiko Kahr (Audentese SK), kes võitis 60 m tõkkejooksu ajaga 8.05, 200 m jooksu ajaga 22.47, 60 m jooksu ajaga 7.04 ning kuulus 4×200 m teatejooksus Audentese SK võidutiimi.

Kahe kuldmedaliga sõitis koju Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev), kes oli parim 800 m jooksus ajaga 1:56.92 ja 400 m jooksus ajaga 49.11.

U23 vanuseklass

Kolmekordseks Eesti meistriks krooniti Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), kelle kaugushüppe võidutulemus oli 5.82, 200 m jooksu ajaks märgiti 24.71 ning 60 m jooksu ajaks 7.66.

Stella Sohvi Altmets (Nõmme KJK) oli parim nii 800 m jooksus (2:20.32) kui 400 m jooksus (59.46).

Noormeestest võitis kaks kuldmedalit Tony Ats Tamm (Audentese SK) – kaugushüppes tulemusega 6.93 ja teivashüppes tulemusega 4.70.