Janek Õiglane
Janek Õiglane — FOTO: Scanpix

Budapestis toimuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel sai täna alguse meeste kümnevõistlus, kus kaasa tegemas ka kolm eestlast.

Avapäeva lõpetas liidrina sakslane Leo Neugebauer, kes kogus 4640 punkti. Teise ja kolmandana lähevad homsele päevale vastu Kanada sportlased Pierce LePage (4610) ja Damian Warner (4578).

Johannes Erm hoiab avapäeva järel viiendat kohta 4430 punktiga. Isikliku rekordi graafikuga võrreldes on miinuspunkte 83.

Karel Tilga on 4419 punktiga seitmendal kohal ja edestab isikliku rekordi graafikut 64 punktiga.

Janek Õiglane on 11. kohal ning on viie alaga kogunud 4307 punkti. Isiklikku rekordit edestab ta 65 punktiga.

Kümnevõistlejate homne võistluspäev algab Eesti aja järgi kell 11:05 110 m tõkkejooksuga.

Vaata täpsemaid tulemusi siit.

ENNE VÕISTLUST:

Karel Tilga on sel aastal teinud juba kaks tugevat kümnevõistlust, mõlemal korral oli tulemus üle 8400 punkti. Maailma hooaja edetablis hoiab ta 10. kohta. Isiklik rekord 8484 punkti on püstitatud 2021. aastal.

Johannes Erm tuli veidi vähem kui kuu aega tagasi Eesti meistriks 8424 punktiga. Maailma hooaja edetabelis annab see tulemus 12. koha. Johannese isiklik rekord 8445 pärineb 2019. aastast.

Janek Õiglane tuleb starti juba oma karjääri viiendal MMil. Tema isiklik rekord 8405 punkti on püstitatud eelmisel aastal. Mullune EMi pronksimees sel hooajal veel kümnevõistlust lõpuni teinud pole, kuid Janek on paranenud Eesti meistrivõistlustel teda seganud vigastusest ning on valmis oma hea vormi realiseerima Budapestis.