Leverkuseni Bayeri mängijad tähistamas
Leverkuseni Bayeri mängijad tähistamas — FOTO: Scanpix

Eile hilisõhtul toimusid Euroopa liiga poolfinaali korduskohtumised, kus põneva stsenaariumi sai Leverkuseni Bayeri ja AS Roma kohtumine. Leverkusen suutis kohtumise viigistada 97. minutil ning viia oma kaotuseta seeria 49. mänguni, mis on ka uus rekord.

Roma läks kohtumist esimese poolaja lõpus juhtima, kui Leverkuseni kapten Jonatahn Tah murdis karistusalas pikali Sardar Azmouni, mille järel koheselt ka peakohtunik Danny Makkelie penaltipunktile näitas. Valitsev maailmameister ei eksinud ning viis Roma poolaja lõpus 1:0 juhtima.

Teise poolaja keskel teenis Roma uuesti penalti, kui Leverkuseni Bayeri mängumees Adam Hlozek karistusalas käega mängis. Esialgu küll penaltit ei määratud, kuid VAR-i ruum saatis Makkelie olukorda üle vaatama, mille järel ka Makkelie penalti määras. Uuesti läks penaltit lööma Paredes, kes seekord samuti ei eksinud ning viis Roma suisa 2:0 juhtima. Sellise seisu pealt oleksime näinud ka lisaaega, kuid Leverkusenil olid muud plaanid.

Leverkusen lõi kohtumise 82. minutil värava tagasi, kui Roma väravavaht Mile Svilar eksis nurgalöögi olukorras väljatulekuga ning pall Gianluca Mancinist omaväravasse põrkas, 1:2. Siiski ei jätnud Leverkusen veel oma viimast sõna ütlemata kuna vaja oli teha uus Euroopa rekord. Leverkusen lõigi seitsmendal üleminutil seisuks 2:2, kui vahetusmees Stanisic suurepärase kombinni väravaga lõpetas.

Leverkusen on tänase seisuga 49. mängu järjest kaotuseta olnud ning see on uus rekord. Varasem rekord kuulus Portugali klubile Benficale. Nemad olid kaotuseta 1963-1965.

Seega mängib Leverkuseni Bayer Euroopa liiga finaalis Dublinis Bergamo Atalantaga, kes alistas oma poolfinaalis Prantsusmaa klubi Marseille.

Konverentsiliiga finaalis kohtuvad omavahel Olympiacos ja Fiorentina.