Eesti saalijalgpallikoondis kaotas viimase minuti väravast Küprosele

Saalikoondis
Saalikoondis — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Eesti saalijalgpallikoondis alustas täna, 9. aprillil Küprosel toimuvat EM-valikturniiri eelvooru napi kaotusega, kui viimase minuti väravast jäädi alla võõrustajariigi koondisele tulemusega 1:2.

Kohtumise esimesel poolajal oli pallivaldamise ja ohtlike võimaluste tekitamise protsent kindlalt Eesti koondise kasuks. Eesti meeskond sai kirja ka kohtumise esimese pealelöögi, kui teisel minutil ohustas väravaalust Ervin Stüf. Stüfil tekkis 16. minutil suurepärane võimalus Eesti eduseisu viia, kui Küprosel täitus vigade arv ning eestlased teenisid penaltilöögi. Paraku oli vastaste väravavaht pallil vahel.

Kuigi esimese poolajaga oli pealelöökide arv 18:5 Eesti kasuks, muukisid eestlased Küprose väravasuu lahti alles 19. minutil, kui küljesisselöögi järel läks löögile Denis Vnukov. Eesti 1:0 eduseisul sammusid meeskonnad ka vaheajale.

Küpros alustas teist poolaega ründavamalt ning Eesti puurilukk Mark Boskin pidi tegema mitmeid otsustavaid tõrjeid, et enda seljatagune puhtana hoida. Viigivärav sündis aga kohtumise 35. minutil, kui küljesisselöögi järel mängiti oskusliku söödukombinatsiooni tulemusel löögile Andreas Savva. Teisel poolajal oli mängupilt ja pealelöökide arv meeskondade vahel võrdne, kuid Küpros otsustas mängutulemuse kohtumise viimasel minutil. 30 sekundit enne mängu lõppu kasutas Taha El Kebbe eestlaste eksimuse ära ning saatis palli väravavõrku, kindlustades sellega endale 2:1 võidu eestlaste üle.