toetab Chanz

Premium liigas tõusis tabeliliidriks Flora

FC Flora
FC Flora — FOTO: Jana Pipar

Premium liiga 13. voorus noppisid võidud külalismeeskonnad, liiga liidriks tõusis Tallinna FC Flora, kirjutas jalgpall.ee.

Tallinna FC Flora alistas reedel, 19. mail peetud Premium liiga 13. vooru avamängus võõrsil Harju JK Laagri 1:0, teenides sellega kuuenda järjestikuse ning hooaja kümnenda võidu. Kohtumise ainsa värava toimetas veerandtunnise mängu järel Harju väravavahi selja taha Sergei Zenjov. Teisel poolajal kontrollis Flora mängu, kuid ei jõudnud rohkemate võimalusteni. 32 punktiga tõusis Flora tabelis liidripositsioonile, Harju jätkab tabeli viimasel real.

Nõmme Kalju FC alistas laupäeval, 20. mail võõrsil peetud kohtumises JK Narva Transi 2:0. Võidu toel lõpetati kuue mängu pikkune võitudeta seeria. Kalju viis Narva Kreenholmi staadionil kiirelt juhtima Aleksander Volkov. Trans pani seejärel küll surve peale, ent viigiväravani ei jõutud. I-le pani täpi vahetusest mängu sekkunud Igor Subbotin, lüües mängu teisel üleminutil seisuks 2:0. Trans jätkab tabelis kaheksandal kohal, Kalju tõusis viiendale kohale.

JK Tallinna Kalev tuli laupäeval, 20. mail võõrsil võõrsil peetud kohtumises FC Kuressaare vastu 0:1 kaotusest välja, võites kohtumise 2:1. Avapoolaja lõpuminutitel teenis Kuressaare Andreas Kiiviti käega mängu tulemusel penalti, mille realiseeris edukalt Märten Pajunurm. Kalevi kaotusseisu pööras võiduks teisel poolajal vahetusest mängu sekkunud sekkunud Foday Trawally, kes nelja minutiga saatis Kuressaare postide vahele kaks tabamust. Kalevi jaoks tähistas laupäevane võit hooaja seitsmendat. Tabelis jätkab Kalev kolmandal positsioonil, Kuressaare langes kuuendale kohale.

Tallinna FCI Levadia jäi pühapäeval, 21. mail võõrsil hätta Tartu JK Tammeka murdmisega, mistõttu loovutati tabelis liidripostisoon. Tartu Tamme staadionil toimunud kohtumist alustas Levadia hästi, edu haarati juba 9. mänguminutil, kui täpne oli Nikita Vassiljev. Kodumeeskond pääses aga üha enam mängu sisse – 20. minutil viigistas oma Premium liiga debüütväravast kohtumise Herman Pedmanson. 12 minutit hiljem viis Tammeka 2:1 juhtima Kevin Anderson. Levadia 2:2 viigivärava lõi vahetusest mängu sekkunud Rasmus Peetson 67. minutil. Tammeka jätkab tabelis eelviimasel kohal, Levadia langes tabelis Flora järel teisele kohale.

Paide Linnameeskond ja Pärnu JK Vaprus pakkusid vooru viimases kohtumises põneva heitluse, millest väljus tulemusega 1:0 võitjana Vaprus. Kohtumise ainus värav sündis 55. minutil, kui pall jõudis võrku Paide kaitsjast Joseph Salistest. Kuigi kogu edasise mängu vältel jahtisid mõlemad meeskonnad väravaid, ei õnnestunud kummalgi rohkemani jõuda. Mängu normaalaja lisaminutitel teenis Sander Kapper kaks kiiret kollast, mis jättis Vapruse väljakul vähemusse. Vaprus jätkab tabelis neljandal positsioonil, Paide seitsmendal kohal.

Premium liiga tabeliseis:

Tabeliseis
Tabeliseis — FOTO: Kuvatõmmis

Premium liiga 14. vooru kohtumised mängitakse teisipäeval, 23. mail ja kolmapäeval, 24. mail.