Premium liiga

toetab Chanz

Premium liiga viimases voorus selgitatakse kõik tabelikohad, esikolmiku nimel võistleb neli klubi

Premium liiga tiitel
Premium liiga tiitel — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Tänavune erakordselt põnev Premium liiga hooaeg on jõudnud lõpusirgele. 10.–11. novembrini peetakse viimase vooru kohtumisi, mille tulemused võivad ümber mängida kogu tabeliseisu, sealhulgas meistritiitli omaniku.

Premium liiga hooaja viimane, 36. voor on jaotatud kahele mängupäevale. Ausa mängu põhimõtetest lähtuvalt peetakse laupäeval, 11. novembrilt samaaegselt neli kohtumist, mille tulemustel on otsene mõju 1.–8. koha lõplikule jaotusele. Kuna tabeli üheksanda Tartu JK Tammeka ja kümnenda Harju JK Laagri kohtumine mõjutab vaid nende omavahelist paiknemist, mängitakse see päev varem, 10. novembril.

10. november kell 19.00: Tartu JK Tammeka – Harju JK Laagri, Tartu Tamme staadion

Pingelise lõppvooru avab liigatabeli kahe viimase meeskonna vaheline vastasseis. Olukorras, kus võistkondi lahutab tabelis vaid üks punkt, ei ole kummagi jalgealune kindel: viimane koht tähendab järgmisel hooajal võistlemist astme võrra madalamas liigas, eelviimane säilitaks aga läbi üleminekumängude lootuse kõrgliigas jätkamiseks. Kuivõrd Tammeka ja Harju JK vahe tabelis on minimaalne, on kerge eelis tartlastel, kellele piisaks üleminekumängudele pääsemiseks viigist. Harju JK, kes vajab kindlat võitu, leiab aga kindlustunnet tõsiasjast, et viimane omavaheline mäng võideti seisuga 3:0.

Kumb meeskond läheb üleminekumängudel vastamisi Esiliigas hõbemedalid kindlustanud Viimsi JK-ga ning kumb jätkab tuleval aastal tugevuselt teises liigas, selgub Tartu Tamme staadionil reedel kell 19.00. Kohtumisele saab otsepildis kaasa elada Soccernet TV vahendusel. Mängu peakohtunik on Tanel Üprus, teda abistavad äärtel Silver Kõiv ja Dmitri Vinogradov ning neljas kohtunik on Kristjan Kattus. Videokohtunikena on ametis Joonas Jaanovits ja Aron Härsing.

Laupäev, 11. november kell 14.00: JK Tallinna Kalev – JK Narva Trans, Kadrioru staadion

Tabeli kaheksanda Transi ja neljanda Kalevi kohtumises on Transil oluliselt vähem pinget: kuigi võiduga on laual võimalus koha võrra kerkida, on järgmiseks hooajaks koht Premium liigas kindlustatud ning eurosarja naasmise võimalusi tabeliseis enam mõjutada ei saa. Kalevi õlul lasub seevastu võidukohustus, sest kahe punkti võrra kõrgemal asuva Paide komistamisel on võimalus pronksmedalid endale napsata. Samuti kindlustataks seeläbi koht Konverentsiliigas, kuhu on võimalik pääseda ka praeguse neljanda positsiooni toel, kui karikasarja lõpptulemus seda soosib. Kaotus või viik loob seevastu olukorra, kus Kalju ja Vapruse edu korral võidakse kukkuda aga lausa kuuendale positsioonile. Kuigi meeskondade vahe tabelis on suur, tuleb tõdeda, et soosikuks võib pidada Transi, kes on võitnud kõik tänavused omavahelised kohtumised.

Meeskondade lõplik saatus selgub Kadrioru staadionil, kus algab mäng kell 14.00. Mängu peakohtunik on Joonas Jaanovits, teda abistavad äärtel Aron Härsing ja Egerd Pajustik ning neljanda kohtunikuna on ametis Elar Tarkus. Videokohtunikud on Kevin Kaivoja ja Thor Vaas. Mängu näitab otsepildis Soccernet TV.

Laupäev, 11. november kell 14.00: FC Kuressaare – Pärnu JK Vaprus, Kuressaare kunstmurustaadion

Kuressaare ja Vapruse vahelise mängu iseloom on sarnane Transi ja Kalevi mängu omaga: üks meeskond saab väljakule astuda võrdlemisi pingevabalt, teise jaoks on laual palju. Hooaja viimase kohtumise eel on Kuressaare turvalisel seitsmendal real, kust kõrgemale tõusta enam saa. Trans võib küll võidu korral seitsmenda koha endale haarata, ent omavahelised mängud soosivad pingereas Kuressaaret ning oma koha säilitamiseks piisaks viimasest mängust ka viigist. Viik ei rahuldaks Vaprust, kes võib võidu ja hea õnne korral kuuendalt realt lausa neljandale kerkida. Neljas koht on kahtlemata siht, mille poole püüeldakse, sest see loob omakorda võimaluse tuleval aastal eurosarja pääseda.

Sel hooajal on Vaprus võitnud omavahelistest mängudest kaks, Kuressaare ühe. Kuidas lõppeb neljas vastasseis, selgub kell 14.00. Mängu peakohtunik on Juri Frischer, abikohtunikud on Veiko Mõtsnik ja Risto Eelmaa ning neljas kohtunik on Martin Altmets. Videokohtunikena on ametis Rasmus Maalinn ja Jaan Roos. Kohtumisele saab otsepildis kaasa elada Soccernet TV vahendusel.

Algselt Kuressaare linnastaadionile planeeritud mäng toimub muruväljaku seisukorra tõttu Kuressaare kunstmurustaadionil.

Laupäev, 11. november kell 14.00: Paide Linnameeskond – Tallinna FCI Levadia, Paide kunstmuruväljak

Paide – Levadia vastasseis on kahtlemata üks vooru põnevamaid, sest ühes mängus on kaalul nii pronksmedalid kui meistritiitel. Praegu kahepunktilise eduga kolmandal kohal paikneval Paidel on võimalus ka kaotusega oma koht säilitada, ent võidu korral ei sõltuks pronksmedalid Kalevi viimase vooru tulemusest. Meistritiitlit ihkaval Levadial on aga selg vastu seina: liidrist jäädakse kahe punkti kaugusele. See tähendab, et lisaks võidule on tiitli kindlustamiseks vaja, et Flora samaaegselt toimuva mängu Kaljule kaotaks või viigistaks. Otsustavas mängus võib eelnevate omavaheliste kohtumiste põhjal soosikuks pidada Levadiat, sest kevadise 1:1 viigi kõrval on Paide üle kirja saadud kaks võitu.

Paide kunstmuruväljakul toimuva põnevusmängu avavile kõlab kell 14.00. Mängu peakohtunik on Karl Koppel, abikohtunikud on Petteri Schultz ja Riivo Stolts ning neljas kohtunik on Reelika Turi. Videokohtunikena on ametis Marko Liiva ja Tauno Rämson. Mängule saab otsepildis kaasa elada ETV+ vahendusel.

Laupäev, 11. november kell 14.00: Tallinna FC Flora – Nõmme Kalju FC, Sportland Arena

Teine sama kaalukas vastasseis peetakse samaaegselt Sportland Arenal, kus kohtuvad liigatabeli liider Flora ja viies Kalju. Taaskord on tegemist mänguga, kus kumbki osapool võidust vähemaga leppida ei saa. Kuigi Flora edu lähima jälitaja ees on kahepunktiline, vajatakse viimasest voorust võitu: kui Levadia võidab ja Flora viigistab, on punktid võrdsed ja omavahelised mängud soosivad Levadiat. Kui Floral võidupunkte noppida ei õnnestu, tuleb valitseval meistril loota, et sama saatus on viimases voorus ka Levadial. Küll aga sobiks Flora ebaõnn Kaljule, kes jahib praegu kahe punkti kaugusele jäävat neljandat kohta. Isegi võidu korral mängiks selles oma rolli siiski ka koha võrra kõrgemal paiknev Kalev: viigi puhul soosib võrdne punktiseis Kalevit, kaotuse korral on Kaljul võimalik ette rebida.

Lisaks tabeliseisule lisab eesolevale vastasseisule põnevust asjaolu, et omavahel on tänavu mängitud võrdselt: kummalgi on kirjas üks võit ning kahel korral on lepitud viiki. Milliseks kujuneb viimane vastasseis, selgub Sportland Arenal algusega kell 14.00. Mängu peakohtunik on Grigori Ošomkov, abikohtunikud on Sander Saga ja Maikel Mikson ning neljas kohtunik on Martti Pukk. Videokohtunikena on ametis Kristo Tohver ja Erkko Liiv. Kohtumisele saab telepildis kaasa elada ETV2 vahendusel.

Premium liiga tabeliseis enne viimast mänguvooru:

1. Tallinna FC Flora – 78 p.
2. Tallinna FCI Levadia – 76 p.
3. Paide Linnameeskond – 52 p.
4. JK Tallinna Kalev – 50 p.
5. Nõmme Kalju FC – 48 p.
6. Pärnu JK Vaprus – 48 p.
7. FC Kuressaare – 40 p.
8. JK Narva Trans – 38 p.
9. Tartu JK Tammeka – 24 p.
10. Harju JK Laagri – 23 p.

Premium liiga

toetab Chanz