Viljandi HC tuli pronksile

Viljandi HC
Viljandi HC — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Eile leidis aset meistriliiga pronksiseeria teine ja ühtlasi ka otsustav kohtumine Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper vahel. Seeria esimese võidu kindlustanud Viljandi triumfeeris ka täna, skooriga 34:26 (18:10). Nii tuli eelmise hooaja hõbe tänavu pronksile.

Kehra sai palli veerema liiga hilja
Aleksander Pertelsoni avaväravast saati juhtis mängu külalismeeskond Viljandi. Võistkond kindlustas oma kiire tempoga 2-väravalise edumaa ning mängu 11. minutil see kahekordistus, kui Viljandi läks Johannes Pertelsoni väravast 8:4 juhtima. 9. minutist alates 4 värava peal püsinud võõrustaja Kehra leidis väravalisa 19. minutil, kui Dmytro Yankovskyi skoori tegi. Nii oli 20. minutiks seis 12:5. 7-väravaline kaotusseis suurenes 8 värava peale minut enne esimese poolaja lõppu, kui Viljandi eest viskas värava Andrei Basarab. Nõnda lõppes esimene poolaeg numbritega 18:10. Seda, et Kehra ei suutnud Viljandi kaitsest läbi murda, tõendas ka statistika. Esimese poolaja lõpuks olid Kehra resultatiivseimad mängijad Indrek Normak, Oskar Luks ja Dmytro Yankovskyi. Trio oli kokku visanud 6 väravat.

Viljandi alustas teist poolaega edukalt: esimese 10 minuti jooksul oli Viljandi juurde kogunud 9 väravat, Kehra vaid 4, seisuks 27:14. Seejärel leidis Kehra oma mängurütmi üles ja sai kirja 6 järjestikust väravat, kui skoorisid Luks, Normak, Kristofer Liedemann ja Sigmar Seermann. Nii oli 47. minutiks seis 28:20. 50. minutil tabas Viljandi eest Mikk Varik, kasvatades vahe 9-väravaliseks. See ei püsinud, sest Seermann ja Alvar Soikka vähendasid vahe seisule 29:22. Mängu lõpuks oli Kehra jõudnud oma kaotusseisu võidelda 8 värava peale. Viljandi alistas Kehra seisuga 34:26, teenides teise pronksiseeria võidu. Sellega tuli Viljandi pronksile ning Kehra jäi sel hooajal 4. kohale.

Külalise Viljandi resultatiivseimad mängumehed olid Johannes Pertelson ja Hendrik Koks 5 väravaga. Kehra suurimad skooritegijad olid Sigmar Seermann 7 väravaga ja Kristofer Liedemann 6 väravaga.

“Alustasime mõlemat poolaega hästi ning häälestus oli hea. Halvemaid perioode tuli samuti sisse, aga päeva lõpuks peab olema rahul,” lausus Viljandi Kristo Voika.

“Mäng jäi realiseerimise taha. Esimesel poolajal ei suutnud me kindlates olukordades sisse visata ning tegime paar lihtsat pallikaotust, misjärel karistati meid kohe kiirrünnakutega. Teisel poolajal saime enda mängurütmi kätte ja saime asjad paika, aga vahe oli selleks ajaks juba liiga suur,” kommenteeris Sigmar Seermann. “Enamikel noortel meie võistkonnast oli see esimene kohamäng meistriliigas. Eks õrn mõru maitse jääb ikka suhu, sest oleme võimelised paremini mängima. Tuleb keskenduda järgmisele hooajale ning kõvasti füüsilist parandada ja järgmisel hooajal uue hooga edasi minna. Tänada tahaks publikut, keda oli meeletult palju ja kes toetasid mõlemaid võistkondi lõpuni.”

Viljandi tuli pronksile koosseisus: Averi Hännile, Aleksander Pertelson, Kristjan Koovit, Kristofer- Robin Soomets, Kristjan Heinla, Simon Drõgin, Mikk Varik, Hendrik Koks, Sten Maasalu, Martin Braun, Rasmus Ots, Andrei Basarab, Robin Liinsoo, Robert Lõpp, Peeter Parik, Jaan-Paul Varik, Johannes Pertelson, Karl-Vahur Vahemets, Kristo Voika. Treener Marko Koks.

Homme, 25. aprillil toimub meistriliiga finaalseeria 2. kohtumine, kus kulla eest võitlevad jätkuvalt Mistra ja tiitlikaitsja Põlva Serviti. Viimasel on avakohtumisest kirjas juba üks võit. Finaalpaar mängib 3 võiduni.

Eesti meistriliiga pronksiseeria mängude tulemused
21.04. 16:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (29:21)
24.04. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viljandi HC (26:34)