Võimas saavutus: Cristiano Ronaldost sai enim mänge mänginud koondislane läbi aegade!

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo — FOTO: Scanpix

Cristiano Ronaldo pidas täna oma 197. koondisemängu Portugali koondise eest Liechtensteini vastu 2024. aasta EM-valikmängus, kus ka kahel korral väravavõrgu üles leidis.

Portugali koondises algas täna uus ajastu, kus rahvuskoondise peatreenerina esimest mängu pidas endine Belgia koondise peatreener Roberto Martinez, aga ühe mehe uue ajastu algus ei tähendanud teise mehe lõppu. Nimelt jätkas Cristiano Ronaldo kaptenina Portugali koondises mängimist kuigi mees tunnistas eelneval pressikonverentsil, et kaalus ka karjääri lõpetamist peale MM.

Portugal, Kes loositi 2024. aasta EM-valiksarja J-gruppi veel koos Bosnia, Islandi, Luksemburgi, Slovakkia ja Liechtensteiniga. Portugali rahvuskoondis pidas täna oma esimese kohtumise kodus Estádio José Alvalade staadionil, kus alistati Liechtenstein 4:0 seisuga.

Peategelane Cristiano Ronaldo lõi ise täna Liechtensteini võrku 2 palli, millest esimese lõi Ta 51. minutil penalti punkti pealt ja teise nahkkera juba saatis trahvilöögist võrku 63. minutil. Lisaks Ronaldole skoorisid Portugali poole pealt täna ka João Cancelo ja Bernardo Silva. Need 2 tabamust olid Cristiano Ronaldo 119. ja 120. värav Portugali rahvuskoondise eest läbi aegade.

Portugal - Liechtenstein 4:0 (8. João Cancelo, 47. Bernardo Silva, 51. 63. Cristiano Ronaldo)

Portugali järgmine valikmäng on juba pühapäeval, kui sõidetakse külla Luksemburgile.