Egert Õunapuu
Egert Õunapuu — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Nõmme Unitedi ning Eesti noortekoondislane Egert Õunapuu sai eilses kohtumises Prantsusmaa vastu raskelt viga, kui mängu 29. minutil ta punase kaardi vea vääriliselt maha niideti. Eesti koondis pidi lõpuks tunnistama Prantsusmaa 2:0 paremust.

Eesti koondise U19 peatreener Joel Indermitte kommentaarid Egert Õunapuu olukorrast ning mängust:

Liini taha palli rünnates toimus kokkupõrge väravavahiga, kus teenisime punase kaardi vastastele. Egert sai tugeva löögi põlve alla ja hetkel paistab, et tegemist tugeva põrutusega. Õhtul haiglas tehti röntgen, luud ja sidemed tunduvad korras olevat. Seega vaatame, kuidas turse ja põlv käitub ning loodame, et äkki suudab meid veel aidata.

Teadsime, et tuleb kohati raske mäng. Suutsime suures pildis püsida hästi mängus. Ülekaalus mängides suutsime Prantsusmaa panna kohati hästi surve alla ja palliga ise käike leida. Natuke jäi puudu värava eest viimasest õnnelikust puutest, mis oleks meid mängu toonud. Usun, et väärisime selle mängu pealt 1 väravat. Poisid andsid korraliku vastupanu ja häbisse ei jäänud.

Video(Alates 38:03):

Kohtumise juhtohjad haaras enda kätte Prantsusmaa, kui 22. minutil pääses värava ees löögile Desire Doue. Kuigi esimese katse suutis väravasuul seisnud Daniil Pareiko tõrjuda, siis Doue jätkulöögile tal enam käsi vahele panna ei õnnestunud. Seitse minutit hiljem jäi vastane ühemehelisse vähemusse, kui nende väravavaht võttis rünnakule asunud Egert Õunapuu määrustevastaselt maha. Ülekaalu saavutanud Eesti esimese poolaja parim võimalus tekkis 33. minutil, kui Karel Mustmaa end vasakult äärelt löögile mängis, kuid paraku tabas pall väravaposti. Vaheajale läksid meeskonnad Prantsusmaa 1:0 eduga.

Teist kolmveerandtundi alustas vastane näljaselt ning Pareiko pidi paari minuti sees tegema mitmeid olulisi tõrjeid. 55. minutil teenis Prantsusmaa 11 meetri karistuslöögi ning seda realiseerima läinud Jeremy Jacquet kavaldas väravavahi üle: too küll aimas õige suuna ära, kuid nahkkerani väravavaht ei küündinud. Nii oli Prantsusmaa saavutanud kaheväravalise eduseisu. Eestil tekkis 60. minutil hea võimalus vahe minimaliseerida, kui nurgalöögijärgselt pääses peaga löögile Kristjan Kriis, kuid vastaste väravavaht oli oma ülesannete kõrgusel. Kuigi Eesti hoidis mängu teises pooles palli Prantsusmaa väljaku poolel, ei suudetud end kaitsemüürist läbi murda ja väravaarvet avada.