Tabeliliider FC Nõmme United kasvatas edu 13-punktiliseks

— FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Eelmisel nädalavahetusel, 2. ja 3. septembril mängitud Esiliiga 26. voorus kasvatas tabelillider FC Nõmme United edu 13-punktiliseks. Võiduga väljusid voorust Viimsi JK ja JK Tabasalu, viigipunktid jagasid Tallinna FCI Levadia U21 ja FC Tallinn.

Tabeliliider FC Nõmme United alistas võõrsil teise poolaja hilistest väravatest Ida-Virumaa FC Alliance tulemusega 3:1. Kiviõli Arenal peetud kohtumises kulus Unitedil vastaste värava lahti muukimiseks 70 minutit, kui avatabamuse eest kandis hoolt Henri Leoke. Kaheksa minutit hiljem viigistas seisu Mihhail Orlov. Viigiväravast indu saanud United haaras taas edu 85. minutil, kui liiga suurim väravakütt Jevgeni Demidov vormistas tabamusega oma hooaja 21. värava. Võõrustava meeskonna 3:1 võidutabamuse eest kandis hoolt Babou Cham, kelle jaoks oli tegemist esimese väravaga Unitedi särgis. Unitedi edu lähima jälitaja Tallinna FC Flora U21 ees kasvas nüüd 13-punktiliseks. Ida-Virumaa Alliance jätkab tabelis viimasel real, olles 26 mängu järel teeninud tabelisse 9 silma.

Viimsi JK sõitis Elva linnastaadionilt koju kolme võidupunktiga, kui võõrsil alistati FC Elva tulemusega 1:0. Viimsi ainsa värava eest kandis hoolt 18-aastane Oskar Mägi. Mägi pääses 44. minutil hea söödu järel rünnakule ning tema löök jäi puurilukk Mikk Markus Jänesele püüdmatuks. Viimsi jätkab tabelis 51 punktiga kolmandal positsioonil, Elva paikneb 27 silmaga tabeli seitsmendal real.

Tallinna FCI Levadia U21 ja FC Tallinna kohtumine lõppes 0:0 viigiga. Maarjamäe staadionil peetud kohtumises tekkis FC Tallinnal võimalus edu haarata 75. minutil, ent Maksim Kalimullini 11 meetri karistuslöögi tõrjus Dmitri Pjatajev. Kohtumise jooksul valdasid meeskonnad üsna võrdselt palli – Levadia U21 valdas 52% ning FC Tallinn 48%. Löögile pääses rohkem külalisvõistkond, 17 löögist jõudis raami viis. Kodumeeskonna jaoks olid numbrid vastavalt üheksa ja kolm. Tabelis asub Levadia duubelmeeskond 48 punktiga neljandal kohal, FC Tallinn 39 silmaga kuuendal.

JK Tabasalu alistas võõrsil Tallinna JK Legioni tulemusega 4:1. Oma hooaja kolmanda kübaratriki vormistas Peeter Klein. Tabasalu asus Sportland Arenal kohtumist juhtima Kleini tabamusest 17. minutil, 28. minutil lisas värava Joosep Põder. Martin Eensalu lõi küll Legioni poolt 30. minutil ühe tagasi, ent mängu lõpuni Legionil rohkemateks väravateks rammu ei jagunud. Teisel kolmveerandil otsustas mängu seisu Klein, kes 61. ja 79. minutil vormistas kübaratriki ning kindlustas Tabasalu võidu. Tabasalu paikneb tabelis 40 punktiga viiendal kohal, Legion, kel on sama arv mängudega koos 16 punkti, asub eelviimasel positsioonil.

Seonduvalt kalendri muudatustest, toimub Esiliiga 26. vooru kohtumine Paide Linnameeskonna U21 ja Tallinna FC Flora U21 vahel 25. oktoobril Paide linnastaadionil.