Esiliigas mängiti väravaterohke voor

— FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Esiliiga 22. voorus mängitud kohtumistes olid võidukad Tallinna FC Flora U21, FC Nõmme United, FC Elva, Paide Linnameeskond U21 ja Viimsi JK. Kokku löödi vooru jooksul 23 väravat.

Tallinna FC Flora U21 võttis võõrsil kindla 4:0 võidu Tallinna JK Legioni üle. Kohtumist domineerinud Flora U21 haaras edu 29. minutil, kui täpne oli Bruno Vain. Avapoolaja teisel lisaminutil vormistas 2:0 eduseseisu Joosep Palts. Teisel poolajal olid täpsed 60. minutil Mait Eenmaa ja 78. Gregor Rõivassepp, sepistades Flora duubelmeeskonnale 4:0 võidu. 44 punktiga paikneb Flora U21 tabelis teisel positsioonil, Legion on 22 kohtumise järel teeninud 14 punkti, mille tulemusel jätkatakse tabeli eelviimasel real.

FC Nõmme United alistas koduväljakul tulemusega 4:0 Tallinna FCI Levadia U21. Männiku staadionil toimunud kohtumise avapoolajal sepistas Egert Õunapuu oma selle hooaja teise kübaratriki Esiliigas. 15 väravaga asub Õunapuu liiga väravaküttide edetabelis kolmandal kohal. 18-aastane ründaja viis kodumeeskonna juhtima 7. minutil, olles täpne penaltist. 15. minutil ning 40. minutil vormistas ta Unitedi 2:0 ning 3:0 väravad. Lõppseisu eest kandis hoolt 63. minutil Henri Leoke. 54 punktiga jätkab United tabeliliidrina, edestades lähimat konkurenti Tallinna FC Flora U21 10 punktiga. FCI Levadia U21 langes tabelis 4. kohale, olles 21 mängu järel teeninud 39 punkti.

FC Elva alistas 391 pealtvaataja ees tulises kohtumises tabelinaabri FC Tallinna tulemusega 4:3. Elva linnastaadionil viis kodumeeskonna 10. minutil juhtima Henri Härm, vaid 2 minutit hiljem vastas viigitabamusega Maksim Kalimullin. Tarvo Timmi 40. minuti tabamus viis Elva vaheajapausile 2:1 eduseisus. Teist poolaega alustas FC Tallinn teravalt, viigistades 54. minutil Vladislav Tšurilkini väravast seisu 2:2. Kümme minutit hiljem oli kodumeeskonna kasutada 11-meetri karistuslöök, mille realiseeris Andre Paju, viies viivuks Elva 3:2 juhtima. FC Tallinna ründaja Maksim Kalimullin vastas neli minutit hiljem olukorrale viigiväravaga. Kodumeeskonna võiduvärava eest kandis hoolt 79. minutil Jürgen Kuresoo. Elva asub tabelis 7. kohal, olles kogunud 23 silma. FC Tallinn paikneb rea võrra kõrgemal, edestades tabelinaabrit 9 punktiga.

Paide Linnameeskond U21 alistas võõrsil väravaterohkes kohtumises Ida-Virumaa FC Alliance´i tulemusega 5:2. Paide duubelmeeskonna viis juhtima Jean Marie Wadjonre Amadou 7. minuti omavärav. Seejärel haaras Paide mängu kontrolli enda kätte, lüües järgneva kümne minuti jooksul vastaste väravasse kolm vastuseta tabamust. Alliance lõi avapoolaja lõpus kaks väravat tagasi, ent rohkemaks neil kohtumise käigus rammu ei jagunud. Paide U21 viimase värava eest kandis 67. minutil hoolt Sander Soo. 22 punktiga asub Paide U21 tabelis 8. positsioonil. Alliance jätkab tabeli viimasel real, olles 22 mängu järel teeninud 9 punkti.

Viimsi JK tõusis tabelis kolmandale positsioonile, alistades koduväljakul JK Tabasalu seisuga 1:0. Kohtumise ainus värav leidis aset veidi enne avapoolaja lõppu, kui Ken-Marten Tammeveski virutas Oskar Mägi söödust palli paremasse ristnurka. 41 punktiga tõusis Viimsi tabelis kolmandale positsioonile, jäädes teisel positsioonil paiknevast Flora U21 maha vaid kolme silmaga. Tabasalu on 22 mängu järel kogunud 37 punkti, mis annab neile tabelis 5. koha.

Esiliiga 23. voor mängitakse laupäeval, 12. ja pühapäeval 13. augustil.