16-aastane Ragnar Simuland saavutas ringrajadebüüdil esikoha

Ragnar Simuland alustas ringrajakarjääri võidukalt.
Ragnar Simuland alustas ringrajakarjääri võidukalt. — FOTO: BaTCC

16-aastane Ragnar Simuland võitis Pärnus Porsche Ringil toimunud ringrajasõidu Eesti ja Balti meistrivõistluste esimese etapi klassis V1600.

Varem kardispordiga tegelenud Simulandile (Toyota Yaris) oli laupäevane võistlus karjääri esimene ringrajal. “Tundsin, et on aeg liikuda kardispordist edasi autode ringrajasõitu,” rääkis Simuland. “Varasemast kardikogemusest oli ringrajal palju kasu. Lisaks põhiteadmisetele andis see ka julguse ratas-rattas võidusõiduks konkurentidega.”

Hoolimata sellest, et ringraja-Yarisega oli Simuland võistluseelselt teinud vaid umbes tunnise testi, saavutas ta kvalifikatsioonis teise aja, jäädes mullusele meistrile, lätlasele Raivis Meilandsile (Ford Fiesta) alla vaid 0,02 sekundiga. “Boksist välja tulles sattusin Meilandsi taha ja sõitsin kvalifikatsiooni tema järel. Õigem olnuks vahe sisse lasta ja püüda seejärel kiiret ringiaega.”

Esimeses sõidus langes Simuland korra kolmandaks, kuid suutis siiski sõidu võita. “Pidurdasin tagarattad blokki ning tegin poolspinni, kuna pidurite tasakaalu polnud jõudnud kvalifikatsioonis päris paika saada ning üldse on pidurite balansi keeramine sõidu ajal minu jaoks veidi uus ja harjumatu. Aga läks korda uuesti liidriks tõusta.”

Finišis edestas Simuland teise koha saanud lätlast Viesturs Ozolsit (Toyota Yaris) 1,28 sekundiga. Teises sõidus võitles taas esikoha eest sama paar, kuid Ozolsi autot tabas tehniline rike. Simuland edestas teisena lõpetanud Meilandsit 11,8 sekundiga. Etapi kokkuvõttes oli esikolmik Simuland, Meilands ja Ozols.

Simo Lind (Honda Civic) saavutas esikoha samuti Eesti meistrivõistluste kavva kuuluvas klassis BTC2, võites mõlemad sõidud. Kokkuvõttes oli teine leedulane Agnius Narvutas (Honda S2000) ja kolmas Kairo Kallas (Honda Civic).

Ka EMV arvestusse kuuluvas BMW 325 Cupis oli esikolmik lätlane Ricards Subeckis ja leedulased Paulius Urbonavicius ning Julius Kirsis. Parima eestlasena sai Romet Reisin kaheksanda koha, Pavel Beskrovnõi oli 11. ja Karl Lang 12.

Vormel Historicu Eesti karikavõistlustel läksid mõlemad sõidud arvesse eraldi etappidena. Mondialis oli mõlema etapi esikolmik sama: Taavi Kuul, Marko Mättik ja Enn Lähker. Easterni esimese sõidu võitis Sten Suban, lätlase Italo Alsinsi ja Ekke-Taavi Sepperi ees. Teises oli järjestus Kalev Nurmik, Suban ja Alsins.

Balti sarja kuuluval Nankangi kahe tunni sõidus jõudsid klassis BTC3 poodiumile kaks Eesti tiimi. Lind Racing sai teise koha ja Reinup Motorsport oli kolmas. Võitis Leedu tiim Pols Racing.

Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistluste hooaeg jätkub 15. juunil Riias.