Jalgpall

toob sinuni Chanz

Esiliiga vooru avamängus üritab Levadia duubelmeeskond esikolmikule kannale astuda

Levadia U21
Levadia U21 — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Esiliiga hooaeg on jõudmas lõpusirgele: sel nädalal mängitakse ära 29. vooru kohtumised ning tehakse algust 30. vooruga. Nädalasisene voor viib vastamisi tabelinaabreid ning annab mitmele meeskonnale võimaluse kohaparanduseks. 

Vooru esimese kohtumise avavile kõlab kolmapäeval, 27. septembril, kui omavahel lähevad vastamisi Tallinna FCI Levadia U21 ja JK Tabasalu. Levadia duubelmeeskond on seilanud viimased kolm vooru viigilainel, Tabasalu on kirjutanud tabelisse juurde samuti kolm punkti, kuid kahe kaotuse kõrval on punkte teenitud vaid võidumängust Tallinna Legioni vastu. Meeskondade viimases omavahelises kohtumises jäi ühe väravaga peale Levadia, enne seda kirjutas 2:0 võidu enda nimele Tabasalu. Mõlema meeskonna jaoks on oluline mängust punkte koguda, sest Levadial on võimalus vähendada vahet pronksmedali kohal paikneva Tallinna FC Flora U21 meeskonnaga, Tabasalul on šanss kerkida kuuendalt positsioonilt viiendaks.

Neljapäeval, 28. septembril jagavad omavahel punktid kõik ülejäänud kaheksa meeskonda. Nädalavahetusel Levadia duubelmeeskonnaga väravateta viiki leppinud FC Elva võõrustab kodustaadionil tabelinaaber Paide Linnameeskond U21. Kui Elva sai eelmises voorus pärast kolmevoorulist kaotusseeriat kirja viigipunkti, siis vastupidiselt Elvale, tuleb Paide duubelmeeskond kohtumisele mõru emotsiooniga: nädalavahetusel tuli tunnistada tabeliliidri seitsmeväravalist paremust. Ka viimane võidumäng pärineb Linnameeskonnal augusti lõpust. Niisiis on tõestamist ning soovi võita mõlemal meeskonnal – kui võidab Elva, kindlustab ta oma seitsmendat postisiooni, kui võidab Paide, liigub ta ühe punktiga Elva ette.

Samal ajal pannakse pall mängu ka Lilleküla esimesel harjutusväljakul, kui Tallinna JK Legion sõidab külla Tallinna FC Flora U21 meeskonnale. Sellel hooaja on kõigis omavahelistes kohtumistes võidutsenud Flora duubelmeeskond. Kuigi Legion paikneb pärast 28. vooru tabeli üheksandal real, ei tasu meeskonda alahinnata: viimases voorus segas Legion kaarte Viimsi edus ning mängust lahkuti viigipunktiga, ka on varastatud punkte tabeliliidrilt. Peamiselt võidurütmis kulgenud Floral tuli libastumine eelviimases voorus Viimsi JK vastu, kus tuli tunnistada vastase 2:1 paremust. Ka liigatabelis paiknetakse just Viimsist koht tagapool – kolmandal positsioonil. Kohtumist vilistab Erik Reinumägi, äärtekohtunikena tegutsevad Marto Kiisk ja Gert Ärsis.

Kell 17 pannakse pall mängu ka Männiku staadionil, kus omavahel võtavad mõõtu esikolmiku meeskonnad FC Nõmme United ja Viimsi JK. Tabeliliider Nõmme liigub vankumatus rütmis – hooaja peale on vastu võetud vaid kaks kaotust, mis saadi mängudes Levadia U21 ja FC Tallinna vastu. Viimsi tuleb kohtumisele vastu viigipunktilt, mis teeniti kohtumises Legioniga. Kolmest omavahelisest kohtumisest kahes on võidupunktid noppinud Nõmme United, sealjuures on võidutulemuse vahe olnud üheväravaline, hooaja esimeses kohtumises lepiti aga 1:1 viigiga. Liigatabelis hingab teisel real olevale Viimsile kuklasse kolmandal kohal paiknev Flora duubelmeeskond – võiduga suurendaks Viimsi vahe neljapunktiliseks, eeldusel, et Flora punktilisa ei teeni. Nõmme Unitedi võidu korral käriseks edu jälitajate ees enam kui 15-punktiliseks.

Tiheda mängupäeva ja vooru lõppakord kõlab kell 20.00 Kiviõli Arenal, kus kolme punkti eest heitlevad Ida-Virumaa FC Alliance ja FC Tallinn. Viimasel ehk kümnendal kohal olev Alliance naasis eelmises voorus pärast rohkem kui kolm kuud kestnud pausi taas võidule, kui koduväljakul oldi parem Tabasalu meeskonnast. FC Tallinna senine hooaeg on kulgenud üle kivide ja kändude, tabelisse on kirjutatud 13 korral kolm punkti, kolmel korral punkt ja 12 mängus on jäädud punktideta. Teenitud 42 silma paigutavad FC Tallinna tabeli keskele – viiendale kohale. Sellel hooajal on igas omavahelises kohtumises enda paremust Tallinna meeskond, kuid kas ja milliseid muudatusi toob viimase ringi omavaheline kohtumine, selgub juba neljapäeva õhtul. Kohtunikebrigaadi eesotsa kuulub Andree Porila, teda on abistamas Jaanus Allas ja Jan Justin Paju.

Jalgpall

toob sinuni Chanz