Esiliiga mänguvoor pakkus rohkelt väravaid ja suuri võite

— FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Esiliigas jõudis lõpule 30. mänguvoor, mis pakkus kaasaelajatele rohkelt sündmusi: viie kindla võiduga lõppenud kohtumise peale löödi kokku 20 väravat.

Paide Linnameeskond U21 jäi viiendat mängu järjest võidupunktideta, kui koduväljakul tunnistati Ida-Virumaa FC Alliance'i 3:1 paremust. Tabeli viimane meeskond sai hea hoo sisse juba mängu algfaasis: 7. minutil viis Vadim Velikanovi soolorünnak meeskonna juhtima. 18. minutil sahises esimest korda ka Alliance'i võrk, kui täpne oli Kevin Matso, ent tabamus läks suluseisu tõttu tühistamisele. Minut hiljem oli tablool hoopis Alliance'i kaheväravaline edu, kui palli saatis võrku Raivo Saar. Teisel poolajal lõi kumbki meeskond ühe värava: Alliance'i eest oli täpne Mihhail Orlov, Paide auvärava eest kandis hoolt Siim Aer.

Alliance jätkab võidu järel küll viimasel real, ent vahe tabeli üheksandaga on nüüd vaid kahepunktiline. Paide paikneb tabelis 26 punktiga kaheksandal kohal.

Võimsat minekut näitas ka Viimsi JK, kes lõi FC Elvale neli vastuseta väravat. Kohtumise resultatiivseim mängija oli Gregor Lehtmets, kes viis meeskonna enne vaheajavile kõlamist juhtima ning lõi 58. minutil teise värava. Viimsi jõudis kolmanda väravani 64. minutil, kui täpne oli Oscar Ollik ning 4:0 lõppseisu vormistas 72. minutil Janar Toomet.

Liigatabelis hoiab Viimsi JK 59 punktiga kinni teisest kohast, edestades ühe mängu vähem pidanud Tallinna FC Flora U21 kahe silmaga. FC Elva jätkab turvalisel seitsmendal kohal, vahe lähima jälitajaga on viiepunktiline.

Medalit ihkav Tallinna FCI Levadia duubelmeeskond ei jätnud FC Tallinnale võimalustki, kui kirja saadi 3:0 võit. Skoori avas 20. minutil Patrik Kristal, kes oli täpne nurgalöögist. Eduseisu duubeldas 80. minuti kiirest vasturünnakust Nikita Grankin ning kolmeväravalise eduseisu tõi kolm minutit hiljem tabloole Maksimilian Skvortsov.

Liigatabelis jätkab Levadia U21 neljandal kohal, olles kogunud 53 punkti. Kolmandal kohal asuvast Flora U21 meeskonnast lahutab neid võidu järel neli punkti. FC Tallinn on 45 punktiga kuues, vahe tabeli viiendaga on ühepunktiline.

JK Tabasalu alistas sel hooajal esimest korda Tallinna FC Flora U21 ning tegi seda väga kindlalt, sest kirja saadi 4:0 võit. Mängu saatus otsustati juba avapoolaja esimeses pooles. 7. minutil oli täpne Joosep Põder, kuus minutit hiljem sai jala valgeks Sigvard Suppi ning 24. minutil tõi 3:0 eduseisu tabloole Alan Nahk, kes vormistas teise poolaja esimesel minutil ka lõppseisu.

Võidu tulemusena parandas Tabasalu oma positsiooni tabelis koha võrra, asudes nüüd 46 punktiga viiendal kohal. Flora U21 jätkab 57 punktiga esikolmikus ning on seejuures pidanud tabelinaabritest ühe kohtumise vähem.

Vooru suurima võidu teenis tabeliliider FC Nõmme United, kelle kohtumine Tallinna JK Legioniga lõppes seisuga 5:0. Kohtumise säravaimaks mängijaks kujunes Unitedi ründaja Egert Õunapuu, kes lõi kokku neli väravat ning on 26 tabamusega liiga väravaküttide edetabelis esikohal. Lisaks Õunapuule sai jala valgeks ka Ivan Lazarets.

Nõmme United on 30 mänguvooruga kogunud 74 punkti ning edestab lähimat jälitajat 15 punktiga, mistõttu ollakse vankumatult tabeliliidri positsioonil. 18 punkti kogunud Legion asub üheksandal kohal.

Esiliiga jätkub 31. mänguvooruga, mille kohtumisi peetakse 5., 7. ja 8. oktoobril.