Eesti noored krossisõitjad tegid EM etapil Poolas ilusaid tulemusi

Eesti noored krossisõitjad tegid EM etapil Poolas ilusaid tulemusi — FOTO: msport.ee

4-5. mail toimus Poolas Obornikis motokrossi Euroopa meistrivõistluste Kirde regiooni esimene etapp. Meie noored krossisõitjad alustasid hooaega suurepäraselt. Nii EMX85 kui ka EMX65 klassis võtsid meie poisid kaksikvõidud.

EMX85 klassis oli Poola kohale tulnud 39 võistlejat. Laupäevases kvalifikatsioonisõidus andis teistele tormihoiatuse Lucas Leok, kes kindla esikohaga endale põhisõitudeks esimese stardikoha valiku tagas. Hea sõidu tegid ka Aston Allas ja Marten Raud, kes vastavalt kolmanda ja neljanda koha teenisid. Meie poiste vahele teisena mahtus lätlane Toms Dankerts.

Esimeses võistlussõidus oli esikolmik lõpuks sama nagu kvalifikatsioonis. Esikoha teenis Lucas Leok, teine oli Dankerts ja kolmas Aston Allas. Marten Raud lõpetas sõidu kaheksandana, Leslie Puller kaheteistkümnendana, Robin Robert Mooses neljateistkümnendana, Gregor Lootus kahekümneesimesena, Enri Lustus kahekümneteisena, Bruno Mägi kahekümneneljandana ja Robin Arukase kolmekümneneljandana.

Teises sõidus oli taas parim Leok, tema seljataga teisena lõpetas sel korral sõidu Allas ja kolmas oli Dankerts. Avasõidu tulemust parandas tublisti Raud, kes sel korral neljandana finisheerus. Mooses lõpetas sõidu kümnendana, Lootus kolmeteistkümnendana, Puller üheksateistkümnendana, Lustus kahekümneesimesena, Mägi kahekümneneljandana ja Arukase kolmekümneviiendana.

Etapi kokkuvõttes tuli esimeseks 50 punktiga Leok, teise koha sai 42 punktiga Allas ja kolmanda koha 42 punktiga Dankerts. Raud teenis 31 punktiga neljanda koha, Mooses 18 punktiga 11. koha, Puller 11 punktiga 17. koha, Lootus 8 punktiga 18. koha, Lustus 22. koha, Mägi 25. koha, ja Arukase 35. koha.

EMX65 klassis oli Poola etapil rajal 33 võistlejat, nende hulgas 9 eestlast. Kvalifikatsioonis kuulus kaksikvõit meie poistele. Esimeseks sõitis ennast Erki Raudnagel ja teiseks Johan Hansman. Kolmanda koha teenis soomlane Mikke Lindström.

Esimeses võistlussõidus võttis ülekaaluka esikoha Hansman. Tema edu teisena lõpetanud lätlase Ricards Jurcenko ees oli lõpuks koguni 38 sekundit. Kolmandana tuli finishisse Mikk Mihkel Sepp. Esikümnesse mahtusid veel kuuenda kohaga Karl Mark Kristman ja üheksanda kohaga Laur Kallikorm. Erki Raudnagel lõpetas sõidu 17. kohal, Aston Kõiv 20. kohal, Marten-Markus Ansi 21. kohal ja Rasmus Näär 30. kohal. Dominic Toomsalu starti ei tulnud.

Teises sõidus tegi ilusa esituse Näär, kes võttis Hansmani ees esikoha. Kolmanda lõpetas sõidu soomlane Lindström. Raudnagel lõpetas sõidu 4. kohal, Sepp 6. kohal, Kristman 7. kohal, Kallikorm 11. kohal, Kõiv 17. kohal ja Ansi sai 31. koha.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 47 punktiga Hansman, teise koha sai 35 punktiga Sepp ja kolmanda koha 34 punktiga poolakas Tymoteusz Dabrowski. Kristman tuli 29 punktiga 5. kohale, Näär 25 punktiga 7. kohale, Raudnagel 22 punktiga 9. kohale, Kallikorm 22 punktiga 10. kohale, Kõiv 5 punktiga 22. kohale, ja Ansi 31. kohale.

Teine tsoonietapp sõidetakse 25-26. mail Pärnus.