Eesti naiste koondis alustas EM-valiksarja kaotusega Albaaniale

naiste koondise algkoosseis kohtumises Albaaniaga.
naiste koondise algkoosseis kohtumises Albaaniaga. — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Eesti naiste koondis alustas eile, 9. aprillil võistlemist EM-valiksarjas, kui esimese vastasena ootas koondist võõrsil ees Albaania. Lõpuvile järel tuli Eestil tunnistada vastase 2:0 paremust.

Eesti näitas kohtumise alguses vastasele hambaid ning teenis endale ka esimese pealelöögi: Mari Liis Lillemäe proovis kauglööki, mis napilt värava katusele lendas. Kohtumise kümnenda minuti juures pääses Albaania ohtlikult eestlannade värava alla, kus puurilukk Karina Kork pidi mitmel korral otsustavalt sekkuma.

Väravavõrk sahises esimest korda 28. minutil, kui Albaania suutis palli Eesti kaitseliini vahelt läbi mängida ning nahkkera väravavahi külje alt võrku saata. Kohtunik fikseeris olukorras suluseisu ning vastaste tabamus kuulus tühistamisele. Kohe üritas Eesti anda Albaaniale endapoolse vastuse: Lillemäe tsenderdas vasakult äärelt palli värava ette, kust Emma Treiberg peaga löögile pääses, kuid paraku tulemuseta.

Albaania haaras juhtpositsiooni 31. minutil, kui Fortesa Berisha karistusala joone tagant palli täpselt posti kõrvale saatis. Pärast vastase täpset tabamust kasvatas Albaania enesekindlust ning haaras mängu enda kätte. Eesti teenis esimese raamilöögi teise poolaja lõpuminutitel, kui Vlada Kubassova vastast kauglöögiga üllatas, kuid väravavaht oli jaol. Albaania üheväravalises edus läksid naiskonnad vaheajale.

Teisel poolajal tuli Eesti mängu tagasi ning avaldas vastasele nende väljaku poolel survet. Lisette Tammik pääses 49. minutil löögile, kuid pall lendas värava keskele, kus puurilukk lööki oodata oskas. Eestil tekkis 69. minutil suurepärane võimalus kohtumine viigistada, kui Kirkeliis Lillemets säilitas vastase karistusalas palli, mängis selle Kubassovale, kes peaga löögile pääses, kuid paraku suunas viimane nahkkera väravast veidi mööda.

Vastane seisis 77. minutil üks ühele olukorras silmitsi Korkiga, kuid Albaania mängija löök ebaõnnestus ning kaheväravalise kaotusseisu asemel pääses Eesti vaid väikese ehmatusega. Kaheväravalise eduseisu ja kohtumise lõpptulemuse vormistas Albaania aga kolmandal üleminutil, kui resultatiivsust näitas Kristina Maksutikes.

Koondise peatreener Anastassia Morkovkina sõnul näitas tänane kohtumine hästi, et kui ise ei realiseeri, lüüakse sulle. „Alguses toimis kõik suurepäraselt – saime rünnata ja meil tekkisid võimalused, aga need jäid realiseerimata. Teadsime, et Albaania on üleminekutes ohtlik ja suutsime alguses nende teed kinni panna, aga hakkasime 30 minuti juures kustuma, misjärel Albaania võttis initsiatiivi ja karistas meid kohe ära,“ rääkis Morkovkina.

„Meil oli plaan A ja plaan B, mida lõpus ka kasutasime, aga täna läks nii. Andsime endast kõik ja kõik pingutasid. Tegu on valusa kaotusega, kus viimase elemendi tegemata töö jääb kripeldama, kuid loodame neile kodus anda korraliku võitluse,“ lisas peatreener.

Eesti naiste koondise järgmine mäng ootab ees reedel, 31. mail kell 18.00, kui A. Le Coq Arenal võõrustatakse EM-valikmängus Albaaniat. Pääsmed kohtumisele on saadaval Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.