Teemu Pukki ja Norwich taasavavad hooaja võõrsilmängude spetsialistide vastu

Soome jalgpallitäht Teemu Pukki ja Norwich City jätkavad oma Premier League’i hooaega reedel, võõrustades Southamptonit, kes naudib kodust eemal mängimist.

Southampton on 20 oma tänavusest 34-st punktist teeninud just võõrsil mängides ja vaid pragune esinelik on kodust eemal võitnud rohkem kohtumisi.

21 silmaga liigas viimast kohta hoidev Norwich leiab end hooaja lõpufaasile vastu minnes täbarast seisust, kuid endiselt püsib usk säilitada koht kõrgliigas ka järgmiseks hooajaks.

“Võib-olla ei ole püsimajäämine realistlik, aga me ei tööta jalgpallis selleks, et saavutada ainult realistlike asju. Vastasel juhul töötaksime maksuametis või kuskil mujal,” lausus Kanaarilindude peatreener Daniel Farke enne hooaja taasavamist.

Kui mitmed meeskonnad on tänu koroonapausile vigastatud mängijad tagasi saanud, siis Norwichil on endiselt suur vigastustekriis. Meeskonnal on vaid kaks tervet keskkaitsjat ja Farke on isegi naljatlenud, et võib sel positsioonil hakata Pukkit kasutama.

Pukki, kes hooaja hiilgavalt avas, on viimase 11 liigamatši peale löönud vaid kaks väravat. 30-aastasel ründajal on tippliigas olnud mõningased kohanemisraskused.

“Eelmisel aastal Championshipis teadsin, et alati tuleb järgmine väravavõimalus, seega oli asi kergem,” rääkis Pukki eelmisel nädalal. “Premier League’is on vaid üks-kaks võimalust mängu peale ja need tuleb ära lüüa. Pean seda parandama, lihvima oma täpsust.”

Väravaesine täpsus on ka meeskonda tervikuna alt vedanud, kuna Norwich on vaid 7.5% oma löökidest väravateks realiseerinud. Tegu on liiga halvima näitajaga.

Liigasse püsimajäämiseks peavad asjad Farke meeskonnal kõvasti paranema ka väljaku teises otsas. Mõlemad Norwich ja Southampton on endale 29 kohtumisega lasknud 52 väravat. Vaid Aston Villa puuri on palle rohkem pandud (56).

Norwich City ja Southamptoni vahelist heitlust saab täna otsepildis algusajaga 19.50 näha TV3 Sport 2 kanalil ja voogedastusplatvormil Go3.

Kommentaarid puuduvad