Meistritiitel kindlustatud, asub Liverpool jahtima mitmeid rekordeid

Täna möödub täpselt nädal päevast, mil Liverpool kindlustas oma esimese Premier League’i meistritiitli. Hooaja suurim eesmärk on saavutatud, aga meeskond saab veel jätkata võitlust mitmete rekordite nimel.

Jürgen Kloppi meeskond on välja pudenenud nii Inglismaa karikasarjast kui Meistrite liigast, mis tähendab, et edaspidi saabki Liverpool keskenduda täielikult vaid erinevate Premier League’i rekordite murdmisele. Neist kõige vägevamad oleksid järgmised:

  • Enim koduvõite ühe hooaja sees. Chelsea, Manchester City ja Manchester United on meeskonnad, kes jagavad koos liiga rekordit koduvõitude osas 18-ga. Liverpoolil on võimalus saada esimeseks meeskonnaks, kes võidab ühel hooajal kõik kodumängud. Järelejäänud vastasteks Anfieldil on Aston Villa, Burnley ja Chelsea.
  • Enim võite kokku ühe hooaja sees. Man City oli kahel eelneval aastal täiesti eraldi klassist ja mõlemad hooajad lõpetati 32 võiduga. Liverpoolil on neid tänaseks seitse vooru enne lõppu teenitud 28.
  • Enim võõrsilvõite ühe hooaja sees. Lisaks kodus valitsemisele oli City üleeelmisel hooajal halastamatu ka võõrsil, kui kirja läks uut rekordit tähistavad 16 võitu. Liverpooli nimel on neid tänavu 12 ja rekordi saamiseks tuleb alistada City ise, Brighton, Arsenal ja Newcastle.
  • Enim punkte ühel hooajal. City tõusis tunamullu esimeseks meeskonnaks, kes Premier League’is ühe hooajaga sada punkti kokku saanud. Tegu oli tõeliselt harukordse saavutusega, kuna varem polnud keegi saja punkti piiri väga ohustanud, isegi mitte liiga algusaegadel, mil mängiti 42 vooru. Liverpool on enne 32. vooru 86 silma peal, mis tähendab, et City saavutuse ületamiseks on vaja viite võitu.
  • Suurim vahe teise koha meeskonna ees. See maagiline 2017/18 City meeskond võitis tiitli 19-punktilise eduga, ületades linnanaabri Unitedi 1999/2000 hooaja rekordi (18 punkti). Liverpool naudib hetkeseisuga tabeli tipus 23-punktilist edu.

Punaste rekordite jaht algab täna õhtul kell 22.15 ei kellegi muu kui langenud valitseja vastu. TV3 Sport ja Go3 alustavad Liverpooli ja Man City heitluse otseülekandega kümme minutit varem.

Kommentaarid puuduvad