Burnley peab eurolootusi elus hoidma aukliku koosseisuga

Koroonakriis on jätnud mitmed Premier League’i klubid täbarasse seisu, kuna kõik mängijad pole nõustunud oma lõppeva lepingu ajutise pikendamisega. Eriti kehvalt on läinud Burnleyl, kelle koosseis väga tugeva hoobi saanud.

Sean Dyche’i meeskond naasis pausilt esmaspäeval Manchester City vastu saadud suure kaotusega ning vigastuste ja lepinguprobleemide tõttu nimetas meeskonna peatreener koosseisu 20 mängija asemel 18. Seitsmest vahetusmängijast olid lausa kaks väravavahid.

Olukorda kommenteerides saatis Dyche klubi juhtkonna suunas mitu teravat noolt. “Lepingutega seoses on olnud veider olukord,” tõdes alates 2012. aastast ametis olev mees. “Mängijad, kellele pakkumisi ei tehtud, on otsustanud lepinguid mitte lõpuni mängida.”

“Sellise olukorra tekkimist ei olnud vaja. See on miski, millest juhatuse esimees ja juhatus peavad õppima.”

Burnley karjäär on lõppenud Aaron Lennonil, Joe Hartil ja Jeff Hendrickul.  Viimasel hetkel õnnestus klubil säilitada Phil Bardsley teened, kes sai pikenduse isegi järgmise hooaja lõpuni.

Ühe kaitsemängija jäämine on Dyche’i jaoks aga vaid väikene lohutus. Meeskond peab oma eurounistusi elus hoidma ilma mitme ründevedurita – parimad väravakütid Chris Wood ja Ashley Barnes ning ääremängijad Robbie Brady ja Johann Berg Gudmundsson on kõik vigastatud.

Neljapäeval ootab Burnleyt ees lahing Watfordiga, kelle peatreener Nigel Pearson võib vastase olukorda eemalt vaadates käsi kokku hõõruda. Aukliku koosseisu vastu on hea võimalus parandada oma meeskonna püsimajäämise võimalusi.

Enesekindlust võib veel juurde anda tõsiasi, et Dyche on varasema seitsme platsiäärse kohtumise käigus Pearsoni üle kavaldanud vaid korra.

Burnley ja Watfordi vaheline heitlus on täna otseülekandes kell 19.50 nähtav kanalis TV3 Sport ja voogedastusplatvormil Go3.

Kommentaarid puuduvad