8 PÄEVA KODUMÄNGUNI | Eesti – Rootsi koondislasi saadavad väljakule Dina ja Volta noormängijad

Volta 2015
Volta 2015 — FOTO: Erakogu

Eesti meeste jalgpallikoondis kohtub 9. septembril kodusel A. Le Coq Arenal EM-valikmängus Rootsiga. Mängu eel saadavad koondislasi väljakule Sillamäe JK Dina ja Põhja-Tallinna JK Volta noormängijad.

JK Volta treeneri Rene Pihlaku sõnul on noortel juba praegu emotsioon hea ning ootusärevus sees. „Maskotilapseks tulemise ootus tasus end ära, sest nüüd saame suurel Rootsi mängul olla. Poisid küsivad ikka väga tihti, et millal see päev küll kätte jõuab,” ütles treener.

Pihlak lisas, et poiste jaoks on tegemist hindamatu kogemusega. „Kindlasti on see neile uus kogemus ja nad hindavad sellist ettevõtmist suurelt. Suure rahvusstaadioni murule tulemine koos oma eeskujudega on see, mida nad on kogu aeg tahtnud. Väljaku ääres on kõik käinud, aga murule tulemist ootavad nad väga,” ütles Pihlak.

JK Dina treener Konstantin Karin nõustub, et rahvuskoondise mängijate väljakule saatmine on laste jaoks suur au ja väärt kogemus. „Tunneme uhkust Eesti koondise üle, lastele on see suur ja tore sündmus nii meie klubi kui nende endi elus. Ootame meie koondiselt head mängu ja meeldejäävaid hetki lastele,“ ütles Karin.

Koondiste mängudele pakutakse maskoti- ja pallilasteks tulemise võimalust klubidele, kes on väiksematel mängudel või turniiridel (näiteks noortekoondised) abiks käinud.

Eesti – Rootsi EM-valikmäng saab avavile A. Le Coq Arenal laupäeval, 9. septembril kell 19.00, festivaliala avatakse kell 16, kus astub tunniajase programmiga üles armastatud Eesti artist. Pääsmed mängule on saadaval Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis. Et tagada istekoht soovitud staadioni sektoris, tasub olla kärme, sest kaheksa päeva enne kodumängu on pilet taskus juba rohkem kui 8000 jalgpallifännil.