Võru Barrus võitis 400 pealtvaataja silme all ajaloolise pronksi!

Võru Barruse meeskond pronksmedalitega.
Võru Barruse meeskond pronksmedalitega. — FOTO: Kalev Annom/Võru Barrus VK

Täna selgus meeste Eesti meistrivõistluste pronksmedali omanik, kui seeria kolmandas kohtumises alistas Võru Barrus Võrkpalliklubi kodusaalis 400-pealise publiku silme all 3:0(25:18,25:18,25:23) Pärnu Võrkpalliklubi ja võitis seeria mängudega 3:0.

Sel hooajal liigas debüüdi teinud Barruse klubi jaoks on seega hooaeg igati korda läinud, sest lõppes medaliga. Seejuures pole ükski Võru klubi meeste meistriliigas medalit võitnud alates 1950. aastast, mil pronksi teenis Võru Kalev.

Mängu käigus sai palliga oabamuse ka pronksivõitjate karikas, ent Võru meeskond usub, et killud toovad õnne (nagu 1991. aastal NSVLi meistriks tulnud Tallinna Kalevi korvpallimeeskonnale-toim) ja karikat nad välja vahetama ei hakka.

Peatreener Oliver Lüütsepp ütles, et keerulist hooaega on medaliga lõpetada suurepärane. “Tunne on hea! Eks ikka lootused, ootused ja unistused olid, et on võimalik ehk midagi rohkemat, aga ma arvan, et me peame olema väga rahul. Kui me alustasime selle projektiga, võtsime me eesmärgiks kolme aastaga medal saada. Tol hetkel arvasime ka, et Eesti liigas on viis meeskonda, aga süües kasvab isu ja eks me tahtsime seda medalit kohe saada. Kui sa mängid medalile, siis väiksemat eesmärki ei saa olla. See sai täidetud. Oli päris huvitav hooaeg, üles-alla ja lõpuks medal kaelas ja tuju on hea,” sõnas peatreener.

Mängu käik:

Mäng oli suuresti algusest lõpuni Oliver Lüütsepa juhendatava Võru meeskonna kontrolli all. Avageimis viis Matthew Slivinski Võru 15:9 ette ja tagasi enam ei vaadatud – geim võideti 25:18. Teises vaatuses oli tasavägine vaid algus, kuid 5:5 seisult sai kodumeeskond 3 punkti järjest. Edu suudeti hoida lõpuni ja geim läks Barrusele tulemusega 25:18. Kolmandas geimis haaras Võru John Hatchi vedamisel 8:3 edu, ent Pärnu jõudis 16:16 viigini. Geimi teine pool oli tasavägine, ent 20:20 seisult tegutsesid Võru mehed kindlamalt ja võitsid selle vaatuse tulemusega 25:22.

Võitjameeskonna resultatiivseimaks kerkis 16 punktiga (+19) Matthew Slivinski, John Hatch lisas 10 silma (+7) ja Sten Perillus 8 punkti (+7). Võru vastuvõtt oli 44% ja rünnak 46%, blokist saadi 10 punkti ja servil löödi 6 ässa ja eksiti 13 pallingul.

Pärnu edukaim oli 14 punktiga (+9) Hindrek Pulk, 11 punkti (+2) kanti Kaur Erik Kaisi arvele. Pärnu vastuvõtt oli 60%, rünnak 41%, blokist saadi 5 ja servilt 3 punkti (16 viga).