Tartu Ülikool/Bigbank saavutas naiste Eesti meistrivõistlustel pronksmedali

Tartu Ülikool/Bigbank
Tartu Ülikool/Bigbank — FOTO: Tartu Ülikool/Bigbank

Naiste Eesti meistrivõistluste pronksmedal kuulub tänavu Tartu Ülikool/Bigbankile, kes saavutas kolme võiduni peetud seeria viiendas mängus kolmanda võidu. Audentese SG/Noortekoondis pidi leppima neljanda kohaga.

Tartu naiskond võitis koduväljakul toimunud pronksiseeria avalahingu 3:2, kaotas teise võõrsil 0:3 ja võitis seejärel kolmanda kodusaalis 3:1 tulemusega. Ka neljandas kohtumises oli parem koduvõistkond, kui Audentese SG/Noortekoondis viis 3:0 võiduga seeria otsustavasse mängu.

Täna toimunud viiendas vastasseisus saavutas kodusaalis mänginud Tartu esindus 3:1 (29:27, 25:15, 20:25, 25:12) võidu. Seejuures omasid külalised esimeses geimis 26:25 ja 27:26 seisul geimpalli, kuid võõrustajad kindlustasid kolme järjestikuse punktivõiduga endale geimivõidu.

Seega võitis Tartu Ülikool/Bigbank Eesti meistrivõistlustel neljanda järjestikuse medali, kui kahel eelmisel hooajal teeniti hõbemedal ja 2021. aastal pronksmedal.

13 rünnakut lahendanud Salme Adeele Hollas tõi võitjatele 16, Ave Kuusk 12, Annabel Huik 11 ja Mari Arak 9 punkti. Külaliste poolel tõusis resultatiivseimaks Nora Lember, lõpetades mängu 17 punktiga. Karlotta Kattai lisas omadele 14 ja Caterina Cicetti 11 punkti.

Tartlannade positiivne servi vastuvõtt oli 34% ja rünnak 36%, Audentese SG/Noortekoondisel vastavalt 36% ja 28%. Blokipunkte kogunes võitjatele kaheksa ja kaotajatele viis. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Naiste Eesti meistrivõistluste tänavusel hooajal on pidamata veel kolm 7.-9. koha mängu, millest esimene toimub täna kell 17.30 Tallinna ülikooli spordisaalis.

Eesti meistrivõistluste parimad mängijad:

Parim nurgaründaja Nette Peit (TalTech)

Parim teine nurgaründaja Silvia Pertens (Rae Spordikool/VIASTON)

Parim libero Merilin Paalo (TalTech)

Parim temporündaja Kätriin Põld (TalTech)

Parim teine temporündaja Liisbet Pill (Tartu Ülikool/Bigbank)

Parim sidemängija Karolina Kibbermann (TalTech)

Parim diagonaalründaja Merili Kõrvel (Rae Spordikool/VIASTON)

Naiste Meistriliiga pronksiseeria tulemused:

24. märts kell 14 Tartu Ülikooli spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis 3:2 (21:25, 22:25, 25:19, 25:18, 16:14)

28. märts kell 19 Audentese spordihoone. Audentese SG/Noortekoondis – Tartu Ülikool/Bigbank 3:0 (26:24, 25:19, 25:20)

2. aprill kell 19 Tartu Ülikooli spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis 3:1 (25:12, 21:25, 25:21, 25:20)

10. aprill kell 19 Audentese spordihoone. Audentese SG/Noortekoondis – Tartu Ülikool/Bigbank 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

14. aprill kell 14 Tartu Ülikooli spordihoone.  Tartu Ülikool/Bigbank– Audentese SG/Noortekoondis 3:1 (29:27, 25:15, 20:25, 25:12)