Selver tõi mängu palju põnevust, ent Bigbank võttis ikka oma

Tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja Tallinna Selver pidasid eiIe Credit24 Meistriliigas teise kohtumise poolfinaalseerias. Kuigi pealinna klubi osutas kõva vastupanu, tulles suurest kaotusseisust välja, ent lõpuks võttis favoriit ikkagi 3:0 (25:19, 26:24, 25:23) võidu. Tartu juhib kolme võiduni peetavat seeriat mängudega 2:0.

Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

 

Selver kasutas eelmise mängu vigastuse tõttu vahele jätnud nurgaründajat Denis Losnikovi täna liberona, taas mängis ühe nurgaründajana tavapäraselt diagonaalis tegutsev Mihkel Nuut. Samuti vigastusega hädas olnud Mihkel Varblane sekkus episoodiliselt. Tartul olid tagasi rivis Tamur Viidalepp ja Taavet Leppik.

Rohkelt põnevust oli nii teises kui kolmandas geimis, kus Selver suutis mitmel korral välja tulla suurest kaotusseisust. Kolmandas vaatuses juhtisid Alar Rikbergi hoolealused Kevin Soo serviässast juba 15:7. 11:16 kaotusseisul saatis Selveri peatreener Andres Toobal Karel Ellermaa asemele vägesid juhatama noore Sander Pärna ja meeskond võitles end Marx Aru serviässa järel punkti kaugusele (16:17). Helger Hääl seadis jalule 20:20 viigi ja veel jõuti punkti kaugusele, ent geimi lõpp kuulus siiski Tartule – 25:23 ja kogu mäng 3:0.

Tartu kapten Kert Toobal tõdes, et kui ise ebalevalt tegutseda, tekib vastasel võimalusi. “Nagu täna näha võis, siis võimalused võivad tekkida ka suurest eduseisust. Ei ole meil siin hõisata midagi. Rünnakul paar rumalat lahendust ja kaks mitte nii head vastuvõttu ning tere tulemast mängu tagasi,” oli kapten rahulolematu. “Kui me lati alt läbi läheme ise, siis on Selveril võimalus.”

Selveri peatreener Andres Toobal kinnitab, et alla ei anta. “Täna võeti Nuut servil rohkem ette ja kõik need lahendused, mida ta proovis, ei töötanud nii hästi. Teised andsid aga andsid täna juurde. Eks me katsetame ja proovime, see seeria ei ole veel läbi. Võib-olla järgmisel korral proovime veel midagi uut. Kolmanda geimi tagasitulek andis meile teadmise, et oma serviga on võimalik väga palju ära teha. See on pigem ikka positiivne, mis sest, et geimi kaotasime,” ütles Toobal.

“Nendega piisab, kui püsida punkt-punktis või ka mõne punkti kaugusel ja nad tunnevad juba survet. Selge on, et nad on klassilt teine võistkond, aga kui suudame enam-vähem kannatada ja püsida paari punkti kaugusel, teha paar serviseeriat ning see toimub geimi lõpus, on meil võimalusi küll.”

Selveri mängumees Denis Losnikov usub meeskonna võimalustesse seeriat siiski pikendada. “Kõik võimalused on olemas, lihtsalt ise on vaja mängida. Võimalusi on – kui meil õnnestub, siis nad lähevad rabedaks, kui neil õnnestub, siis läheme meie. Siin on vaja lihtsalt pead puhtaks teha, end korraks välja lülitada. Homme on vaba päev, teisipäeval väike trenn ja kolmapäeval uuesti mängule.”

STATISTIKAT: Albert Hurt tõi Tartule 13 punkti (+6), Martti Juhkami lisas 12 silma (+3). Selveri edukaim oli 14 punktiga (+7) Timo Lõhmus, 13 silma (+6) lisas Oliver Orav ja 10 (+7) Marx Aru.

Tartu vastuvõtt oli 40%, rünnakuid lahendati 49-prostendiliselt, blokist saadi 6 punkti ja servil löödi 5 ässa (eksiti 8 pallingul). Selveri vastuvõtt oli 35%, rünnak 38%, blokist saadi 5 ja servilt 7 punkti (vigu tehti 13 viga).