Noorte karikavõistluste esimesel etapil mängis U18 ja U16 vanuseklass

U18 poeglaste esikolmik
U18 poeglaste esikolmik — FOTO: volley.ee

Jõekääru Rannakeskuses tehti algust noorte rannavõrkpalli karikavõistlustega, kui avaetapil käisid liival U16 ja U18 vanuseklassi noored. U16 vanuseklassis osales kokku 40 ja U18 vanuseklassis 35 võistkonda.

U16 tütarlaste finaal kujunes rahvusvaheliseks, kui Tartumaa duo, saalivõrkpallis Eesti U17 koondisega EM-finaalturniirile jõudnud Marta-Mia Ploomipuu ja Hannemai Hanimägi, alistas kullamängus 2:0 (15:9, 15:13) Läti paari Megija Dzene ja Katrina Rozite. Pronksmedali teenisid Emma Lust ja Kertu Kertner.

Kui tütarlapsi oli võistlustules 23 paari, siis poeglaste seas teenisid 17 duo osavõtul toimunud turniiril kindla esikoha Rakveres tõsiselt rannavollega tegelevad Armin Kelder ja Patrik Parijõgi. Esikohamängus alistasid läbi talve Tallinnas Dmitri Korotkovilt näpunäiteid saamas käinud noored 2:0 (15:8, 15:8) Lõuna-Eesti võistkonna Regan Rohumets ja Hendrik Hollas. Kolmas koht läks pealinnas treenivatele Kaur Koitlale ja Daniil Verhogljadile.

U18 poeglaste turniirile olid kohale sõitnud ka paarid Leedust ja Lätist. Kolmanda koha eest said võistelda Gleb Sahharov ja Karl Eerik Läänaru ning Kristofer Rand ja Kristofer Arula. Kohtumisest väljusid võitjatena kaks Kristoferi, kellele riputati kaela pronksiläikega medalid. Magusaima autasu eest mängis Leedu paar Raigardas Mačionis ja Dovydas Sinkevičius, kelle vastaseks olid meie oma noored Georgi Sitnikov ja Artur Tšuhnenkov. Kolm geimi väldanud vastasseisus panid oma paremuse maksma külalised Leedust, võttes 2:1 (12:15, 15:12, 15:13) võidu. Leedu võistkond kaotas kogu turniiri jooksul vaid ühe geimi.

Ka õrnema soo esindajate turniiril oli rahvusvahelisi külalisi, kui kohal olid kaks Läti paari. Pärast alagrupi- ja play-off mänge jõudsid otsustavate kohtumisteni neli Eesti paari. U16 turniiril esikoha hõivanud Marta-Mia Ploomipuu ja Hannemai Hanimägi jõudsid ka U18 turniiril finaali, kus neid ootasid ees viljandlannad Emma Vilberg ja Kaisa Rei. Oma paremuse kiirelt maksma pannud Ploomipuu ja Hanimägi võtsid 2:0 (15:5, 15:8) võidu ja viisid sellega etapivõidu Tartumaale. Pronksikohtumine kujunes põnevaks, kui pärast esimese geimi kindlat kaotust suutsid  Inger Rummo ja Kirke Kaasik hea mängu toel vastasseisu tasavägiseks muuta. Rakvere neiud siiski geimivõiduni ei jõudnud – 2:0 (15:6 ; 19:17) võiduga võtsid Selveri kasvandikud Sandra Lepp ja Freia Liisa Palk pronksmedali.

12.-13. juunil toimub Jõekääru Rannakeskuses esimene etapp U12 ja U14 vanuseklassi noortele.