Mitme põhimeheta Pärnu osutas Tartu Bigbankile poolfinaalis visa vastupanu

Pärnu vs Tartu Bigbank
Pärnu vs Tartu Bigbank — FOTO: Marko Uusküla/volley.ee

Täna toimus esimene Eesti meistrivõistluste poolfinaalkohtumine Tartu Bigbanki ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel. Kuigi mitme põhimeheta mängima pidanud Pärnu osutas tugevat vastupanu, võttis Tartu meeskond lõpuks 3:1 (23:25, 25:22, 25:14) võidu.

Pärnu pidi hakkama saama ilma Hindrek Pulga, Kaur Erik Kaisi ja Jörgen Vanamõisata. Algkoosseisus jooksid platsile Richard Voogel, täna diagonaalründajana tegutsenud Ivory Õuekallas, Tony Tammiksaar, Luiz Henrique Damas, Kristo-Joosep Peterson, Arthur Henrique Pereira, libero Allar Keskülla.

Tartul ei teinud kaasa põhisidemängija Markkus Keel ja Taavet Leppik. Algkoosseis oli Tartul järgmine: Ronald Järv, Matej Šmidl, Timo Lõhmus, Tamur Viidalepp, Mart Naaber, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Pärnu alustas mängu hästi ja suutis avavaatuse enda kasuks keerata, ent seejärel suutsid Tartu mehed oma mängu leida – said tööle servi ja ka sidemängija klapp muutus paremaks ning kaks järgmist tasavägiselt kulgenud vaatust võita. Neljandas geimis Pärnu enam vastupanu osutada ei suutnud ja Tartu tüüris kindlalt mänguvõiduni.

Tartu meeskonna edukaim oli Timo Lõhmus 24 (+15) punktiga, Matej Šmidl panustas 19 punkti (+2) ja Tamur Viidalepp 14 silmaga (+9). Bigbanki vastuvõtt oli 58% ja rünnak 56%, blokist saadi 9 punkti ja servil löödi 7 ässa ning eksiti 17 viga).

Pärnu parim oli 14 punktiga (+9) Ivory Õuekallas, 11 punkti (+1) lisas Tony Tammiksaar ja 10 silma (+2)  Luiz Henrique Damas. Pärnu vastuvõtt oli täna 56% ja rünnak 43%, blokiga saadi 8 ja serviga 4 punkti (14 viga).

Seeria teine mäng peetakse 12. märtsil kell 17.00 Pärnus ja kolmas 15. märtsil kell 19.00 Tartus A Le Coqi spordihoones. Vajadusel toimub neljas kohtumine 19. märtsil kell 19.00 Pärnus ning viies Tartu Ülikooli spordihoones 22. märtsil kell 19.00.

Vaata ajakava.