Hollas – Soomets ja Kuivonen – Jürgenson võistlevad Rahvuste karikal

Heleene Hollas ja Liisa Soomets
Heleene Hollas ja Liisa Soomets — FOTO: volleyballworld.com

Heleene Hollas ja Liisa Soomets ning Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson alustavad kolmapäeval Hollandis Apeldoornis Rahvuste karika alagrupiturniiriga, kuuludes Hollandi, Küprose, Sloveenia ja Põhja-Iirimaaga C-alagruppi.

Eestit esindavate paaride osalusel toimub alagrupiturniir nii kolmapäeval kui neljapäeval. Võistlus on lisaks 2024. aasta Pariisi olümpia kvalifikatsioonisüsteemi kuulumisele eriline sellepärast, et paarid teenivad turniirilt MK-punkte, kuigi MK-etappidel võistleb iga paar enda eest, mitte koondisena, kirjutab volley.ee.

Riigid lähevad vastamisi kahes duellis, kus löövad kaasa mõlemad paarid. Kui seis jääb kahe mängu järel viiki, otsustab võitja kuldne geim. Tavalisest suurem on sellel võistlusel ka koondise treeneri roll, sest erinevalt MK-etappidest tohib treener mängu ajal viibida väljaku ääres ning treeneril on õigus muuta koosseise enne igat duelli ja ka enne kuldset geimi.

Eesti rannavollekoondise peatreener Rivo Vesiku sõnul on Rahvuste karikal olümpia kvalifikatsiooni silmas pidades suur kaal, aga eraldi ülesandeid paaridel pole. “Noorte puhul tahaks näha head mängu ja vanemate puhul psühholoogilist tugevust,” kirjeldas Vesik üldisi ootusi. Kui Kuivonen – Jürgensoni ettevalmistus on kulgenud plaanipäraselt, siis kogenenumate Hollas – Soometsa treenimist ja võistlemist mõjutas Soometsa vaevanud õlavalu. Praegune olukord võimaldab Soometsal siiski võistelda. Vesik näeb paari plaanidesse jälje jätnud vigastuses ka positiivset: “Sellised olukorrad on omamoodi head, saab õppida natuke teistmoodi enda keha kasutama ja Heleene peab siin rohkem mängu enda peale võtma.”

C-alagrupi favoriidiks on Holland, kes paikneb Euroopa edetabelis Saksamaa ja Šveitsi järel kolmandal kohal. Hollandit esindavad Rahvuste karikal Tokyo olümpia kogemusega Raïsa Schoon – Katja Stam ja esmakordselt olümpiale pürgivad Emi van Driel – Brecht Piersma. Sloveenia paikneb 12. kohal, ülejäänud alagrupikaaslastest paigutub 17. real olev Eesti pingereas ettepoole – Küpros on 26. ja Põhja-Iirimaa 31. kohal.

Alagruppe on Rahvuste karikal kokku seitse ja nende võitjad pääsevad finaalturniirile, mille võitjad kindlustavad koha Pariisi olümpial.