Eesti U20 võrkpallikoondis avas koduse EM-valikturniiri kindla võiduga

Eesti ja Rumeenia kohtumine EM-valikturniiril
Eesti ja Rumeenia kohtumine EM-valikturniiril — FOTO: Britt Mäekuusk/volley.ee

Eesti noormeeste U20 koondis alustas Tallinnas toimuvat Euroopa meistrivõistluste valiksarja 3:0 (25:16, 25:13, 25:16) võiduga Rumeenia üle.

Täna kell 19.00 mängitakse Hollandiga. Eesti koondise mängudest näeb otsepilti volley.ee Facebooki lehel.

Eesti koondise algkoosseis: Tristan Urb, Andres Jefanov, Joosep Kurik, Tristan Täht, Rasmus Piisang, Robin Puss, libero Sten-Markus Taasväli.

Avageimis läksid Eesti noormehed Tristan Tähe ja Robin Pussi rünnakutest ette 12:9 ning geimi keskel kasvatas Rasmus Piisang kodumeeskonna eduseisu 17:13-le. Geim kuulus Eestile tulemusega 25:16. Teine vaatus kulges samamoodi eestlaste dikteerimisel, Tähe serviäss tegi seisuks 6:1 ja Rumeenia võttis mõtlemisaja. Vastaste jaoks sellest midagi paremaks ei muutunud ja Täht püsis servijoone taga pikka aega. Joosep Kuriku rünnak tegi seisuks 12:3 ja geim võideti kindlalt 25:13. Kolmandas geimis haaras Eesti esindus Jefanovi serviässast 14:5 edu ja taas Rumeenia kordagi ohtlikuks ei saanud ning geim võideti 25:16 ja kogu kohtumine 3:0.

STATISTIKA: Eesti meeskonna resultatiivsemaks kerkis 15 punktiga (+10) Tristan Täht (lõi ka 8 ässa), Andres Jefanov lisas 14 silma (+8) ja Joosep Kurik tõi 11 punkti (+9). Eesti vastuvõtt oli 46%, rünnakuid lahendati 53-protsendiliselt, blokiga teeniti 12 punkti ja servil löödi 15 ässa ning eksiti 16 servil.

Rumeenia parimaks tõusis 6 punktiga (-3) Patrick George Verdes. Rumeenia vastuvõtt oli 39%, rünnak 26%, blokist saadi 5 ja servilt 3 punkti (6 viga).

Turniiri avamängus alistas Ukraina koondis 3:0 (25:13, 25:13, 25:14) Hollandi esinduse.

Eesti koondise koosseis: Andris Vahula, Tristan Urb, Andres Jefanov, Tristan Täht, Joosep Kurik, Ranel Rahuoja, Mati Juus, Robin Puss, Sten-Markus Taasväli, Jost Artur Talvist, Kaspar Timusk, Marten Stopkin, Rasmus Piisang, Karl Eerik Läänaru.

Peatreener Rando Ringmets, abitreener Madis Kesküla, statistik Mihkel Sagar, füsioterapeut Liisi Sakala.