Avageimi kaotanud Audentese SG/Noortekoondis liikus edasi poolfinaali

Audentese SG/Noortekoondis
Audentese SG/Noortekoondis — FOTO: Audentese SG/Noortekoondis

Selgus naiste Eesti meistrivõistlustel teine poolfinalist, kui Audentese SG/Noortekoondis võitis veerandfinaalseeria teises kohtumises TBD Pharmatech/Kastre ja jõudis aastase pausi järel nelja parema hulka.

Kui põhiturniiril võtsid Audentese SG/Noortekoondis ja TBD Pharmatech/Kastre omavahelistes kohtumistes kodusaalis 3:1 võidu, siis veerandfinaalseeria esimeses mängus oli 3:2 tulemusega parem Tallinna võistkond. Tänases NET Spordihallis toimunud veerandfinaalseeria teises vastasseisus võitis koduväljakul mänginud TBD Pharmatech/Kastre avageimi 25:16 tulemusega, kuid kaotas kolm järgmist ja leppis 1:3 (25:16, 18:25, 23:25, 21:25) kaotusega.

Rünnakul 36 tõstega suurima koormuse saanud Nora Lember realiseeris neist 15 (42%) ja lisas võitu neli serviässa. Caterina Cicetti lahendas punktiks 16 rünnakut (efektiivsus 48%), lisas ühe blokipunkti ja lõi Audentese SG/Noortekoondise üheteistkümnest serviässast ühe, mis kokkuvõttes tähendas 18 punkti. Cicetti efektiivsusnäitaja +13 osutus mängu parimaks. Karlotta Kattai lisas 15 punkti. Lisette Loos tõi võõrustajatele 14, Lill Kandimaa 12 ja Berit Hiie 9 punkti.

Mõlema naiskonna positiivne servi vastuvõtt oli 44%, kuid rünnakul oli mõnevõrra edukam Audentese SG/Noortekoondis, lüües punktiks 44% rünnakutest. Kaotajate rünnakuefektiivsus oli 39%. Blokipunkte kogunes koduvõistkonnale üheksa ja külalistele kaheksa.

8. märtsil kell 19 toimub Pärnu spordihallis Pärnu Spordikooli ja TalTechi veerandfinaalseeria teine mäng. Esimese vastasseisu võitis 3:0 tulemusega TalTech. 12. märtsil kell 19.30 jätkavad Viljandis veerandfinaalseeriat Viljandi Metall ja Tartu Ülikool/Bigbank, avamängus oli 3:0 tulemusega edukam Tartu naiskond. Koha poolfinaalis on kindlustanud Rae Spordikool/VIASTON.