VIDEO | Flora naiskond lõi kaheksa väravat, Lootos avas punktiarve

Emma Treiberg (Saku Sporting) ja Elina Kahar (Põlva FC Lootos)
Emma Treiberg (Saku Sporting) ja Elina Kahar (Põlva FC Lootos) — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Sel nädalal mängiti naiste Meistriliigas 5. vooru kohtumisi, mis tõid liigatabelisse mitmeid muudatusi: Tallinna Kalev kerkis kahe koha võrra ning Põlva Lootos teenis oma esimese punkti.

Vooru suurima võidu noppis liidripositsioonil paiknev Tallinna FC Flora, kes alistas Viimsi JK tulemusega 8:1. Juba 9. minutil Viimsi väravasuu lahti muukinud Flora sahistas esimesel poolajal vastase võrku ühtekokku viiel korral: kahel korral skooris Lisette Tammik, tabamuse said kirja ka Liselle Palts, Kelly Rosen ja Jaanika Volkov. Volkov sai jala valgeks ka teisel poolajal, viies Flora naiskonna kuueväravalisse eduseisu. Kuigi 80. minutil vastas Žanna Smirnova Viimsi eest väravaga, oli vahetusest sekkunud Kristina Teernil ja Karmen Vapperil veel Flora eest tabamus varuks, mis kirjutas tabloole lõppseisuks 8:1. Flora on viie vooru järel täiseduga tabelis esimesel positsioonil, Viimsi langes vooru järel tabelis koha võrra ning on kuuendal real.

Tabeli teine naiskond Saku Sporting leppis väravateta viiki tabeli punase laterna Põlva FC Lootosega. Viigitulemusega avas Lootos enda punktiarve. Sporting on viie vooru järel kogunud kolme võidu kõrvale ka kaks viiki.

Teise järjestikuse suureskoorilise võidu teenis JK Tabasalu, kes oli koduväljakul 5:0 parem senisest tabelinaabrist Tartu JK Tammekast. Anne-Grethe Pajuviidiku ja Evelyn Šilina tabamused saatsid naiskonnad vaheajale seisul 2:0, teisel poolajal sahistasid Tammeka väravavõrku Pajuviidik, Keidy Pööra ja Anette Salei. Kolm võitu teeninud Tabasalu hoiab tabelis kolmandat positsiooni, Tammeka langes kuue punktiga tabelis viiendale positsioonile.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Võidutulemus aitas tabelis kahe koha võrra kerkida aga JK Tallinna Kalevil, kes alistas Tallinna FC Ararati 3:2. Ararat suutis kahel korral kaotusseisust välja tulla ning 33. minutiks kohtumise 2:2 viigistada. Küll aga sai Kalevi naiskond otsustava lõpptabamuse kirja 74. minutil. Kalevi eest olid resultatiivsed Marian Jaarman, Birgitta Emilia Maria Ots ja Jane Mirjam. Ararati väravate eest kandsid hoolt Anastasija Južaninova ja Luiza Ghazaryan. Vooru eel kuuendal positsioonil paiknenud Kalev on nüüd kahe võidu ja viigiga neljandal real, Ararat jätkab kogutud kolme punktiga seitsmendal kohal.

Naiste Meistriliiga 6. vooru kohtumised mängitakse 9.–12. maini. Omavahel lähevad vastamisi Viimsi ja Sporting, Tabasalu ja Flora, Tammeka ja Ararat ning Lootos ja Kalev.