UFC 251: Võitlussaarel algab madin kolme tiitlimatšiga

Koroonaaegne UFC suur unistus MMA-tähti täis “võitlussaarest” saab tõeks, kui sel nädalavahetusel alustatakse heitlusi Araabia Ühendemiraatides, Yasi saarel. UFC 251 raames on kavas tervelt kolm tiitlimatši.

Abu Dhabis läheb põhimatšis Kamaru Usmani ja Jorge Masvidali vahel mängu kergkeskkaalu meistrivöö ning samuti peetakse sulgkaalu ja kääbuskaalu tiitlimatšid. Võitlusõhtu algab Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul.

Kamaru Usman vs Jorge Masvidal

33-aastane Usman, kes hoiab kergkeskkaalu tiitlit alates eelmise aasta märtsist, pidi algselt kohtuma Gilbert Burnsiga, kuid eelmisel nädalal selgus, et brasiillane on andnud positiivse koroonatesti ja seetõttu saab oma võimaluse Jorge Masvidal, kelle jaoks on see 35-aastasena UFC karjääri esimene tiitlimatš.

Arvestades meeste omavahelist kohtumist ühe jaanuarikuise promoürituse käigus, siis võib eeldada, et tiitli peale tuleb väga vihane heitlus.

Nigeeriast pärit Usman on UFC ajaloo esimene aafriklasest tšempion ning ta läheb pikendama oma 15-matšilist võiduseeriat.

Alexander Volkanovski vs Max Holloway

Makedoonia juurtega Austraalia võitleja Volkanovski ja ameeriklane Holloway heitlevad sulgkaalu tiitli peale teist korda. Pärast kolme edukat tiitli kaitsmist Hollowayl neljandaks ürituseks enam rammu ei jagunud ja Volkanovski haaras selle mullu detsembris kindla võiduga endale.

Paljude poolt kõigi aegade parimaks sulgkaalu võitlejaks peetaval mehel saab tiitli tagasi võitmine olema väga keeruline, kuna Volkanovski on UFC-s võitnud kõik oma kaheksa matši ja kokku on tal vabavõitlejana kirjas uskumatu 18-matšiline võiduseeria

“Ma jään meistriks pikaks ajaks,” teatas Volkanovski ka juba eelmise tiitliheitluse järel, kus ta püstitas 75 jalalöögiga meesvõitlejate seas UFC ühe matši uue rekordi.

Pjotr Jan vs Jose Aldo

Kääbuskaalus tuleb täiesti uus meister, kuna tiitlit hoidnud Henry Cejudo lõpetas oma karjääri. 27-aastane venelane Jan on UFC-s alles uus tegija, kes puuris käinud vaid kuus korda, aga kaotusekibedust pole ta veel tunda saanud. 33-aastane Aldo on vana kala, kes domineerinud sulgkaalus – selles kaalukategoorias on tema nimel rekordilised seitse edukat tiitli kaitsmist.

Brasiillasel on võimalus tõusta alles kaheksandaks võitlejaks UFC ajaloos, kes kahes kaalukategoorias meistritiitlini jõudnud. Tema debüüt uues kaalukategoorias lõppes detsembris kaotusega, ent ta on lubanud kõik kääbuskaalu mehed hävitada.

Yasi saarel on kokku kavas neli võitlusõhtut ja need kõik on otsepildis nähtavad kanalis TV3 Sport ja veebis go3.tv. UFC 251 otseülekanne algab pühapäeval kell 5.00.

Kommentaarid puuduvad