Video: UFC võitlusõhtu peamatš – Alex Pereira võttis keskkaalu tiitlivöö Israel Adesanya käest ära

New Yorgis, kuulsal Madison Square Garden Arenal toimunud UFC võitlusõhtu peamatšis alistas Alex Pereira viiendas raundis Israel Adesanya ning võttis keskkaalu tiitlivöö omale.

ENNE MATŠI:

Meister Israel Adesanya läheb vastamisi võitmatu UFC võitlejaga.

Kas kolmas kord on tulemus teistsugune? Israel Adesanya vs Alex Pereira – see hingemattev UFC võitlus toimub sel nädalavahetusel New Yorgis kuulsas Madison Square Garden Arenal.

Heitlus keskkaalu tiitlivöö nimel, mida kaitseb nigeerlane Adesanya. Pereira, kes pole kunagi UFCs ühtegi võtilust kaotanud, on otsustanud meistrilt krooni ära võtta ja tõenäosus on kõrge, sest viimasel kahel korral jäi kikkpoksiturniiridel peale brasiillane Pereira.

33-aastane 193 cm pikk Israel Adesanya, kes on sündinud Nigeerias, kuid nüüd esindab Uus-Meremaad, tuli 2019. aastal keskkaalu meistriks ja seda tiitlit on ta kaitsnud viiel korral. Viimane tiitlikaitse oli tänavu juulis, kui ta alistas ameeriklase Jared Cannonieri.

UFC keskkaalu kategoorias on Adesanya olnud võitmatu. Oma ainsa kaotuse sai ta poolaka Jan Blachowiczi vastu, mis toimus eelmisel aastal poolraskekaalu kategoorias. Adesanyal on MMAs kirjas 23 võitu (15 nokauti) ja üks kaotus.

35-aastane ja samuti 193 cm pikk Alex Pereira on pärit Brasiiliast ja liitus UFCga eelmise aasta novembris ning kõigis kolmes UFC võitluses on ta vastase kindlalt võitnud. MMA turniiridel on brasiillasel kokku 6 võitu (5 nokauti) ja 1 kaotus.

Enne UFCd võistles ta üle kümne aasta kikkpoksiturniiridel. Varem oli ta kuulsa Glory organisatsiooni kesk- ja poolraskekaalu kategooria meister. 2016. ja 2017. aasta kikkpoksiturniiridel, kui nigeerlane ja brasiillane kohtusid, alistas Pereira Adesanya mõlemal korral – esimene kord kohtunike otsusega ja teine kord nokaudiga.