Andrus Veerpalu diskvalifitseeriti Haanja maratonil

Andrus Veerpalu
Andrus Veerpalu — FOTO: Erakogu

Täna toimunud 47. Haanja suusamaratoni võitis Henri Roos ajaga 1.39.59. Teise koha teenis Martin Himma, kes kaotas võitjale 22 sekundiga. Kolmas oli ukrainlane Oleksandr Lisohor (1.41.57). Kogu paremusjärjestus nähtav siit.

Viiendana maratoni lõpetanud legendaarne Andrus Veerpalu tulemus tühistati, kuna võistlusjärgses kontrollis leiti tema suuskade alt keelatud fluori suusamääret.

Haanja maratoni tehniline delegaat Vahur Leemets kinnitas Delfile, et Veerpalu tõesti diskvalifitseeriti võistluse järel.

Tema sõnul Veerpalu juhtunu kohta neile selgitusi andnud ei ole. „Las ta kommenteerib ise neid asju,“ lausus Leemets napisõnaliselt

Rahvusvaheline suusaliit keelustas fluori sisaldavate suusamäärete kasutamise alates sellest hooajast.