Ayuso võitis Baskimaa velotuuri, Taaramäe sõitis finaaletapil pikalt jooksikute seas

Rein Taaramäe
Rein Taaramäe — FOTO: Scanpix

Laupäeval lõppenud Baskimaa velotuuril (UCI 2.UWT) pävis üldvõidu 21-aastane Juan Ayuso (UAE Team Emirates). Viimasel etapil jooksikute seas sõitnud Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) sai 73. koha.

Väga aktiivselt sõidetud 137,8-kilomeetrisel finaaletapil pälvis esikoha kodupubliku rõõmuks Carlos Rodriguez (INEOS Grenadiers), kes edestas finišijoonel Ayusot ja Marc Soleri (UAE Team Emirates; +0.41). Pikalt jooksikute seas sõitnud Taaramäe kaotas võitjale lõpuks 14 minuti ja 29 sekundiga.

Üldarvestuses pälvis võidu Ayuso, edestades Rodriguezt 42 sekundiga ja finaaletappi liidrina alustanud Mattias Skjelmoset (Lidl-Trek) 43 sekundiga. Taaramäe teenis kokkuvõttes 73. koha (+24.07).