Martin Fourcade arvates peaks venelased ja valgevenelased saama võimaluse rahvusvahelistel võistlustel taas osaleda

Prantsusmaa laskesuusatamise legend Martin Fourcade andis teada, et hetkel rahvusvahelistelt võistlustelt kõrvaldatud Venemaa ja Valgevene laskesuusatajad peaksid saama võimaluse taas kõigi teiste riikide sportlastega võistelda.

Prantsusmaa laskesuusatamise ikoon Martin Fourcade on öelnud, et Venemaa ja Valgevene sportlastel tuleks lubada võistlema ülemaailmsetel võistlustel ning neid ei tohi diskrimineerida nende rahvuse tõttu.

Viiekordne olümpiavõitja Fourcade jagas neljapäeval spordiuudistele Francs Jeux avaldatud intervjuus oma arvamust koos mitme aktiivse või hiljuti karjääri lõpetanud sportlasega.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) tühistas märtsis oma soovituse kehtestada üldine keeld Venemaa ja Valgevene sportlastele, olles algselt nõudnud nende peatamist pärast Moskva sõjalise operatsiooni algust Ukrainas.

ROK ütleb nüüd, et rahvusvahelised alaliidud peaksid lubama venelastel ja valgevenelastel võistelda, kuid ainult neutraalse lipu all ja üksikaladel. Otsus on tekitanud pahameelt Ukrainas ja paljudes teistes riikides.

Fourcade aga toetab seda sammu, öeldes Francs Jeux’le: “Nende sportlaste võistlustelt väljajätmine nende passi või kodakondsuse tõttu on diskrimineeriv ja vastuolus spordi põhiväärtustega.”

2020. aastal karjääri lõpetanud Fourcade, kes praegu juhib 2024. aasta Pariisi olümpiamängude korralduskomitee sportlaste komisjoni, rõhutas, et tema seisukohta ei tohiks tõlgendada toetusena Venemaa valitsusele. 13-kordne maailmameister märkis, et kui ta võistles, ei esindanud ta kunagi oma riigi valitsuse positsiooni või poliitilisi otsuseid.

“Oluline on näidata Venemaa inimestele, et nende riigi sportlased ja sportlased üle maailma suudavad tõusta kõrgemale poliitikast ja propagandast ning võistelda ausal ja võrdsel mänguväljal,” lisas 34-aastane prantslane.