Valus! Eesti meese käsipallikoondis kaotas suurelt MM kvalifikatsioonis Islandile

Eesti Vs. Island
Eesti Vs. Island — FOTO: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Eile toimus Reykjavíkis MM kvalifikatsiooni teise faasi teise ringi avakohtumine, kus Eesti meeste koondis mängis võõrustaja Islandiga. Eesti rahvuskoondis pidi tunnistama kaotust numbritega 25:50 (12:26).

Kohtumine algas äkilise tempoga, mille tulemusena läks Islandi koondis 5. minutiks seisuga 4:1 juhtima. Avavärava sai Eesti kirja 5. minuti eel, kui skooris Dener Jaanimaa. Mängu 10. minutil vähendas Karl Toom Eesti kaotuse seisule 4:8, ent sellest hoolimata hakkas vahemaa Islandiga aina kasvama. 15. minutiks oli Islandi hoogne mängustiil surunud Eesti 6:13 kaotusesse. Paar minutit hiljem oli vahemaa juba 9-väravaline, mille vastu pakkusid ajutist lohutust Hendrik Koksi ja Alvar Soikka väravad. Seejärel suurenes vahemaa 25. minutil 11 värava peale, skooriks 21:10. Esimene poolaeg lõppes numbritega 26:12 Islandile.

Rahvuskoondise teise poolaja väravaarve avas Koksi 7-meetri karistusvise, mis jäi pikaks ajaks ainsaks väravaks. 42. minutiks oli seis 34:16 ning 47. minutil täitus Eesti 20. värav. Mäng kulges lõpuni samas tempos ning Eestil tuli vastu võtta 25:50 kaotus.

Kõige resultatiivsem eestlane oli Dener Jaanimaa 8 väravaga. Karl Toom sai kirja 5 väravat. Islandi resultatiivseim oli Ómar Ingi Magnusson 12 väravaga.

“Kaitset ei olnud meil täna, üks-üks olukorrad kaotasime, paraku kokkulepetest kokku ei peetud ja kaitse mängimiseks oli õhuke koosseis. Proovime välja puhata ja usun, et laupäeval on hoopis teine mäng,” kommenteeris peatreener Martin Noodla.

“Ei pidanud kokkulepitud asjadest kinni. Kõik eksisid mingisuguste pisikeste asjade vastu,” lausus kapten Karl Roosna. Temaga nõustus Karl Toom: “Kaitse kõige parem ei olnud, me kaotasime iga üks-üks situatsiooni ja nad jooksid meist üle. Eestis peame end täiesti kokku võtma ja selle mängu ära unustama.”

Korduskohtumine toimub sel laupäeval, 11. mail Tallinnas.