Põlva Serviti võitis käsipalli Balti liiga

2023. aasta Balti liiga tšempion - Põlva Serviti
2023. aasta Balti liiga tšempion - Põlva Serviti — FOTO: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Käesoleval nädalavahetusel kulmineerus Põlvas meeste käsipalli Balti liiga. Täna kohtusid finaalis eilsetes poolfinaalides ühe väravaga triumfeerinud Põlva Serviti ja Viljandi HC.

Eelmisel hooajal läksid samad klubid samas faasis vastamisi. Pronksimatšis võitlesid laupäeval vastastele alla jäänud leedukate VHC Sviesa ja lätlaste Tenax Dobele, kirjutab handball.ee.

Balti liiga võitjaks krooniti Põlva Serviti

Viljandi HC ja Põlva Serviti on vaieldamatult olnud Balti liigas sel hooajal kaks parimat tiimi, kui esmalt võideti kindlalt oma alagrupid ning seejärel alistati veerandfinaalides vastavalt SK Tapa/N.R Energy ning Kaunase Granitas. Laupäevased poolfinaalidki kulgesid mõlemal meeskonnal sarnase stsenaariumi järgi, kui teise poolaja keskel kindlas edus olles tehti oma elu siiski enne lõppu veel põnevaks, kuid siiski alistati VHC Sviesa ning Tenax Dobele üheväravalise eduga. Viimastel aastatel nii mõnegi tiitli omavahel ära jaganud Eesti tiimid olid enne tänast sel hooajal ametlikes kohtumistes vastamisi läinud viiel korral ja nendest neljal jäid peale põlvakad ning korra mängiti viiki.

Põlva Mesikäpa hallis algas täismaja ja trummipõrinate saatel kohtumine võõrustajate domineerimisel, kui viljandlastel ei õnnestunud kuidagi Serviti kaitset lahti muukida ning viiendal minutil viis juba põlvakate mitmes kiirrünnak nad 5:1 ette. Kuigi vahe suuremaks ei läinud, siis Eston Varuski tõrjete toel suutsid Serviti mehed Jürgen Rooba värava järel poolaja keskpaigaks siiski 9:5 edu säilitada. Esimese perioodi lõpp kulges sarnase stsenaariumi järgi, kus Põlva mehed realiseerid viskeid paremini ning Anatoli Chezlovi väravast võeti pausiks kaasa 15:11 edu. Põhiline vahe tiimidel tuli just viskeprotsendist, mis koduvõistkonnal oli 68 ja külalistel 52.

Teine poolaeg läks edasi sealt, kus esimene lõppes. Samm-sammu haaval astus Serviti vastastest kaugemale. Alfred Timmo ja Tõnis Kase väravate ning Anatoli Chezlovi kogenud lahenduste abil suutsid põlvakad perioodi keskpaigaks end 24:17 ette rebida. Kuigi Viljandi kasutas rünnakul ülekaalu taktikat, tuues väravavahi asemel sisse lisamängija ning selle abil suudeti ka paremini võõrustajate kaitset lahti muukida, siis oli teisel pool põlvakatel alati vastus olema. Viljandi väravavahi Rasmus Otsa tõrjed ei lasknud koduvõistkonnal aga mängu lõplikult liiga vara ära otsustada. Lõpuks aga jäi mulkidel siiski natukene puudu ja Serviti kindlustas endale Balti liiga 2023. aasta tiitli seisuga 27:24.

Põlva Serviti resultatiivseimad olid Timmo kuue ning Rooba viie tabamusega, mängu parimaks valiti väravavaht Eston Varusk. Viljandi HC eest viskasid Hendrik Koks kümme ning mängu parimaks valitud Ott Varik kuus väravat. "Tunne on hea. Mina ja paljud meie noorematest mängijatest ei ole enne Balti liigat võitnud ning suutsime tänases finaalis võtta Viljandilt revanši eelmise aasta eest. Kerge väsimuse pealt hindan meie sooritust täna üheksale pallile kümnest," olid Serviti mängija, Hendrik Varuli esimesed emotsioonid pärast karika pea kohale tõstmist. "Raskelt tuli aga pidasime vastu selle nädalavahetuse. Pidasime mõlemas matšis lõpuni vastu ja leidsime õiged lahendused. Võin meeskonnaga väga rahule jääda. Eston Varusk aitas meid kõvasti väravas ning Varul ja Timmo rünnaku pool," lisas Balti liiga All-Star koosseisu valitud paremäär Jürgen Rooba.

Pronksimängus jäid peale lätlased

Kolmanda koha matšis läksid vastamisi valitsev Läti meister ZRHK Tenax Dobele ning valitsev Leedu tšempion VHC Sviesa. Mängu alguses juhtima läinud lõunanaabrid hoidsid ohjasid enamuse ajast. Alles 10 minutit enne lõppu said ka leedukad esimest korda juhtima ning tõeliselt põnevalt kulgenud viimased hetked suutsid siiski Tenaxi mehed oma kasuks keerata ja riputasid omale pronksmedalid kaela seisuga 27:26. Dobele resultatiivseim oli Nikita Pancenko kuue tabamusega ja Sviesa poolelt viskas Karolis Bliuvas kaheksa väravat.

Balti liiga ALL-STAR koosseisu pääsenud eestlased:
Väravavaht: Rasmus Ots (Viljandi HC) Vasakäär: Henri Sillaste (Põlva Serviti) Vasaksisemine: Alfred Timmo (Põlva Serviti) Joonemängija: Hendrik Varul (Põlva Serviti) Paremäär: Jürgen Rooba (Põlva Serviti) Parim kaitsemängija: Anatolii Chezlov (Põlva Serviti)