Mistra võitis mängu, kuid kaotas seeria

Mistra saagiks jäi Balti liiga nädalavahetuselt kaks võitu
Mistra saagiks jäi Balti liiga nädalavahetuselt kaks võitu — FOTO: Arvi Sirm

Meeste käsipalli Balti liigas selguvad sel nädalal kõik meeskonnad, kes pääsevad 13. ja 14. aprillil Põlvas toimuvale finaalturniirile. Kui Põlva Serviti ja Viljandi HC on sinna juba koha kindlustanud, siis Mistra oli täna raske ülesande ees, kui esimesest kohtumisest leedukate HC Dragunase vastu võeti kaasa kuueväravaline kaotus.

Suure eduseisuga alustanud leedukad üritasid loomulikult mängu tempot võimalikult alla suruda ning seetõttu olid numbrid tablool Martin Neruti värava järel 11. minutil alles 3:2 eestlaste kasuks. Meeskonnad said esimesest värinast üle ning resultatiivsus suurenes. Mistra suutis hea kaitse ning kiirrünnakute abil 24. minutiks edu 10:7 peale suurendada. Armise Priskuse tõrjete toel oli poolajaks seis juba 13:8 Mistra kasuks.

Teise poolaja alguses tegi Mistrale kõvasti pahandust vastaste Karolis Stropus, kes oli 43. minutiks juba realiseerinud 10 viset 11st. Pärast Serhii Orlovskyi eksitud karistusviset kahanes eestlaste eduseis 19:16 peale. Kaheksa minutit hiljem oli Mistra taas saanud kaitsest lihtsaid kiirrünnakuid ning Martin Johannsoni tabamuse järel olid tablool numbrid 24:18. Viimased minutid olid tõeline närvide lahing, kus natukene pikema õlekõrre tõmbas Dragunas, kes suutis oma olukorrad paremini ära realiseerida.

Lõpuks võitis Mistra küll matši 27:24, kuid kahe mängu kokkuvõttes otsustatav seeria kaldus seisuga 59:56 Dragunase kasuks. Seega pääsevad leedukad Balti liiga finaalturniirile ning kohtuvad seal Põlva Servitiga. Mistra resultatiivseim oli täna Martin Nerut, kes sai kuuest viskest kuus väravat. Dragunase poolelt tabas Stropus kümnel korral.

“Kui korraks tundus, et uskusime oma võistkonna võimetesse ning saime juba piisava eduseisu kätte, siis mõned pallikaotused ja puterdamised valedel kohtadel said meile saatuslikuks. Me ei suutnud lihtsalt meile pakutud võimalust täna ära realiseerida,” olid Neruti esimesed emotsioonid pärast matši.

“Kuigi me kohati olime positsiooni rünnakul raskustes, siis teisel poolajal suutsime Mistra tempoga kaasa minna ja kiirrünnakutest lihtsaid väravaid saada. Esimeses kohtumises kättevõidetud edumaa oli täna piisav. Kohati küll natukene väsisime, kuid õnneks lõpuks suutsime teha piisavalt, et siit paarist finaalturniirile edeneda,” lisas Stropus Dragunase poolelt.

Teises paaris kohtuvad lätlaste ZRHK Tenax Dobele ja leedukate Granitas. Selle vastasseisu esimene mäng lõppes viigiliselt ning tulemus selgub täna kell 16.00 algavas mängus. Finaalturniiri paarid on juba loositud ning Dragunas läheb kokku Põlva Servitiga. Viljandi HC vastane tuleb Läti ja Leedu meeskondade lahingust.