Mistra suutis järjekordse põneva mängulõpu enda kasuks keerata

Täna kohtusid Eesti käsipalli meistriliiga kolmanda vooru mängus SK Tapa/N.R Energy ja Mistra. Mõlemad tiimid on kahe hooaja vahel tugevnenud ning suurte lootustega mindi võitlustulle ka täna. Võistkonnas olid eelnevalt kaotanud Servitile ning alistanud vastavalt HC Tallinna ja Viljandi HC, kirjutab handball.ee.

Mängu alguses kumbki võistkond palju väravaid visata ei suutnud ning kui suudetigi kaitsest mööda saada, siis tegid head tööd nii Armis Priskus Mistra väravas, kui Mikola Naum Tapa pool. Perioodi keskpaigas viskas Serhii Orlovskyi külalised 5:4 ette ning sedasi kordamööda skoorides edeneti vaheajani välja.

Teine poolaeg algas võõrustajate kerge initsiatiiviga, kuid suuremaks kui kaks väravat vahet ajada ei suudetud. 50. minutil tõi Marko Slastinovski Mistra jaoks taas tabloole viiginumbrid ja oli näha, et enne viimaseid hetki täna midagi selgeks ei saa. Kaks minutit enne lõppu suutsid külalised punktiga ette minna, kuid Tapa tõi taas kiirelt seisu tasaseks.

Kui lõpuni oli jäänud 50 sekundit, suutis Slastinovski taas Mistra ühega ette viia. Koduvõistkond võttis aja maha ning neile jäi veel võimalus seis viigistada. Viimasest rünnakust enam midagi välja ei tulnud ja viimase sekundi üheksa meetri viskel skoorida ei suudetud. Külalised suutsid taaskord võrdse mängulõpu enda kasuks keerata ja võitsid 23:22.

"Meie jaoks oli täna tegemist väga raske kohtumisega. Mängu alguses ei suutnud me oma olukordi rünnakul ära realiseerida ning eksisime ka kaitses. Tapal on alati keeruline, kuna kodupublik annab neile lisaenergiat. Kuid kõige tähtsam on, et suutsime lõpuga matši enda kasuks keerata ja punktid koju viia," kommenteeris Mistra mängujuht Vladyslav Naumenko.

Mängu resultatiivseimad olid Tapa poolel Marten Saar ja Ihor Berezhnyi viie väravaga. Mistra poolelt vastasid Slastinovski 5 ning Serhii Orlovskyi ja Naumenko nelja tabamusega. Käsipalli meistriliiga kolmanda vooru lõpetavad pühapäeval Kalevi spordihallis kohtuvad HC Tallinn ja Viljandi HC.

Eesti käsipalli meistriliiga kolmas voor:

28.09 19.00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - Põlva Serviti 24:34 (10:14)
29.09 19.00 Tapa Spordihoone SK Tapa/N.R. Energy - Mistra
02.10 17.00 Kalevi Spordihall HC Tallinn - Viljandi HC

Pildil: Viskel oleva Marko Slastinovski tabamus kallutas tänase põneva kohtumise Mistra poolele (Foto: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)