Mistra jäi topeltpunktideta, Serviti püsis võitmatuna

Serviti puur ei jäänud täna kaitseta. Viskel Serhii Orlovskyi, kelle nimele kogunes 9 väravat — FOTO: Arvi Sirm/Baltic Handball League

Täna leidis aset selle nädalavahetuse viimane topeltpunktidele käiv Balti liiga mäng, kui kohtusid võõrustaja Mistra ja Põlva Serviti. Närvikõdi säilis lõpuminutiteni ja võidu napsas endale Serviti tulemusega 30:28 (15:16).

Thriller topeltpunktidele. Johannson: proovime oma vormikõvera kõige tähtsamaks perioodiks maksimumini kruttida

Mistra alustas kodusaalis hoogsalt ja läks koheselt Serhii Orlovskyi visetest 2:0 ette. Serviti sai avavärava kirja 3. minutil, kui Henri Sillaste käe valgeks sai. 2 väravaga taha jäänud Põlva klubi jõudis Mistrale järele 5. minutil. 15. minutiks oli seis 9:9, kui Sillaste taas skoori tegi. Kuni 18. minutini mängiti stabiilselt viigiseisus, misjärel läks Mistra 13:10 juhtima, väravate autoriteks Martin Johannson, Rauno Kopli ja Arno Vare. Viimati 16. minutil värava visanud Serviti leidis väravasoone uuesti üles 22. minutil, kui Jürgen Rooba 7-meetri karistusviske realiseeris. Esimese poolaja lõpu eel vähendasid Alfred Timmo ja Rooba Mistra 3-väravalise edu ühe värava peale. Nii mindi teisele poolajale vastu seisult 16:15 Mistra kasuks.

Teine poolaeg algas kiirelt: Timmo viigistas seisu, Carl-Eric Uibo viis Mistra taas ühega ette ning Timmo viskas uuesti viigistava värava. Esimest korda tõusis Serviti liidriks paar minutit hiljem, kui värava viskas Stanislav Kholodiuk. Rooba järjekordne 7-meetri karistusvise viis Serviti ette seisuga 20:18. Arno Vare ja Patrick Padjus tõid Mistra 37. minutiks 20:20 viigiseisuni ning Martin Nerut ja Vladyslav Naumenko viisid Mistra juhtima. 45. minutil oli skooriks 24:23 Mistrale, kuid 5 minutit hiljem oli juhtimas Serviti, seisuks 27:26. 53. minutil viskas Tõnis Kase seisuks 29:26, suurendades külalismeeskonna edu. Külalised jäid juhtima ning võitsid mängu tulemiga 30:28.

Mistra resultatiivseimad olid Serhii Orlovskyi 9 väravaga ja Arno Vare 6 väravaga. Serviti suurimad skoorijad olid Jürgen Rooba 7 väravaga ja Alfred Timmo 6 väravaga.

“Täna jäi puudu veidi küpsusest ning kainest mõistusest lõpus. Nendest tingitult tulid pallikaotused ja ebakõlad kaitses. Kuna Servitil on teada-tuntud hea kaitse, siis üritasime joosta ja neid üllatada, mis suures osas õnnestus tegelikult,” lausus Martin Johannson. “Tegelikult meie poolt üks hooaja parimaid mänge, mille pealt on hea ehitada ning edasi töötada, sest play-offides on kõik võimalik. Võitlus oli kõva ja pea tuleb püsti hoida. Proovime oma vormikõvera kõige tähtsamaks perioodiks maksimumini kruttida. Laupäeval võtsime “kohustusliku” võidu ära, seega kogu nädalavahetusele annaks 4 pika miinusega.”