Mella naasis naiste meistriliigas võidujoonele

Alina Simacheva (palliga) 11 väravat andsid suure panuse Mella võitu
Alina Simacheva (palliga) 11 väravat andsid suure panuse Mella võitu — FOTO: Marie Johanna Kippar

Eile peeti Eesti naiste käsipalli meistrivõistlustel üks kohtumine, kui KPK Mella/Tallinna SK võõrustas Kristiine Spordihallis SK Tapa/Tapa valla SK-d. Hooaeg ainult võitudega alustanud harjumaalased olid eelmised kaks kohtumist kaotanud ning karikavõitjatena lootsid kindlasti edukale teele naasta.

Väga resultatiivselt alanud mängus aga SK Tapa vastastele midagi lihtsalt ei kinkinud. Kuid rünnakupoolel efektiivselt tegutsenud Alina Simacheva kuuenda värava järel suutsid Mella naised siiski 21. minutiks 13:10 edu haarata. Eduka kaitse abil suurendati veel vahe viie väravaliseks, kuid poolaja lõpetasid paremini külalised, kes suutsid visata viis vastuseta väravat ning garderoobi võtsid Tallinna SK naised juba väiksema, 17:15, eduseisu.

Teise poolaja alguses aga suutis Mella vahet taas suurendada ning vaatamata Karina Kuuli ja Laura Kärneri tabamustele Tapa poolelt näitas tabloo siiski 50. minutiks 24:30 nende kahjuks. Sellest külalised enam taastuda ei suutnud ning Tallinna SK võttis lõpuks suhteliselt kindla 35:31 võidu.

“Oleme pärast kahte järjestikust kaotust treeningutel kõvasti rabanud ning omad järeldused teinud. Mängisime võistkondlikult ning kõigil oli soov kaotatud punktid unustada ja edasi liikuda. Lõpuks suutsime harjutustes tehtu praktikas realiseerida ning kodupubliku ees vajalikud kaks punkti ära võtta,” analüüsis Mella poolelt neljal korral skoorinud Diana Laossaar.

Võitjate resultatiivseim oli Simacheva 11 väravaga. Tapa poolelt vastasid Kärner ja Kuul üheksa tabamusega. Mella tõusis võiduga ühe vähempeetud mängu juures Mistraga liidrikohta jagama. Järgmisena ootabi esimest kahte omavaheline mõõduvõtt Arukülas.

Naiste meistriliiga tabel: (Koht, võistkond, mängude arv, võidud, viigid, kaotused ja punktide arv)
1. Aruküla/Mistra 4 3 0 1 6
2. KPK Mella/Tallinna SK 5 3 0 2 6
3. SK Tapa/Tapa valla SK 5 1 0 4 2

Eesti naiste käsipalli meistriliiga kohtumised:
06.03 19.10 Kristiine Spordihall KPK Mella/Tallinna SK - SK Tapa/Tapa valla SK 35:31