MEISTRILIIGA KOLMAS VOOR | El Clasico, koduväljaku eelis ja õige suund

Pika Balti liiga nädalavahetuse järel Eesti tiimidele palju puhkust ei anta, kui juba sel nädalal tuleb taas võistlustulle asuda käsipalli meistriliigas, kirjutab handball.ee.

Kolmapäeval lähevad Ott Järvela poolt omal ajal Eesti käsipalli El Clasicoks tituleeritud vastasseisus taas võitlema HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti. Neljapäeval jätkavad SK Tapa/N.R Energy ja Mistra ning nädala lõpetab HC Tallinna ja Viljandi HC mõõduvõtt.

Janar Mägi veeretab soosikukoorma valitseva meistri kaela

Ülalnimetatud paar on omavahel ära jaganud koguni 27 Eesti meistritiitlit ja kuigi viimased aastad on Põlva oma paremuse maksma pannud, jätkub siia vastasseisu intriigi alati. Paljud tänased Kehra ja Serviti mängumootorid ei olnud veel sündinudki, kui tiimid juba omavahel medaleid jagasid. Ainsana kõrgeimas sarjas kaotusteta jätkavad lõuna-eestlased on tänavu oma neli ametlikku mängu võitnud keskmiselt 13-väravalise eduga. Kehra pidi Viljandi HC paremust tunnistama ning alistas siis HC Tallinna.

“Balti liiga mängu esimesel poolajal patustasime liiga palju tehnilise praagiga. Õnneks suutsime enda esitust parandada ning eriti Jürgen Lepassoni tõrjete abil väravas ja Carl-Eric Uibo rünnakuefektiivsuse abil mängu ära otsustada. Kehra vastu oleme korraliku eeltöö teinud. Panin eelmine hooaeg eriti tähele, et Eesti liigas on koduväljak suurt rolli mängima hakanud, seetõttu midagi kerget me ei oota,” kommenteeris Põlva loots Kalmer Musting.

“Tegu on Eesti mõistes kindlasti kõige tugevama vastasega ning usun, et see on meie noorele tiimile hea proovikivi. Isiklikult ei näe, et Serviti tiitlikaitset tänavu keegi halvata suudab. Eks meidki on siin sügisesed haigused natukene kimbutanud, kuid oleme siiski saanud trennides füüsilisele poolele panustada,” vastas HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi treener Janar Mägi.

Jüri Lepp ja Elmu Koppelmann kiidavad vastase komplekteeritust

SK Tapa ja Mistra läbisid tegid kahe hooaja vahel suurimad täiendused. N.R Energy-l Mikola Naumi ja Kaspar Leesi ning harjumaalastel Armis Priskuse ja Serhii Orlovskyi lisandumisega on hooajale pandud suured sihid. Mõlemad tiimid kaotasid korra Servitile ning alistasid vastavalt HC Tallinna ja Viljandi HC.

“Oleme õnnelikud, et suutsime Balti liigas tasavägised mängulõpud enda kasuks pöörata ja Leedust nelja punktiga naasta. Meeskond on tahtmist täis, hästi komplekteeritud ning hetkel liigub kõik õiges suunas. Loodame selle positiivse emotsiooni Tapale kaasa võtta. Aga ega meil seal midagi lihtsat olema ei saa, esmakordselt minu mäletamist mööda, on vastased komplekteeritud olema Eestis medalikonkurentsis,” rääkis Mistra peatreener Jüri Lepp.

“Loomulikult on Balti liigas ühes mängus kaotatud punktist kahju, kui oled veel minut enne lõppu kahega peal. Kokkuvõttes võib nädalavahetusega siiski rahule jääda. Näitasime Leedu meistri vastu hambaid ja mängupilt läheb iga päevaga paremaks.” vaatas SK Tapa juhendaja Elmu Koppelmann tagasi Balti sarjale ja lisas järgmise mängu kohta. “Mistra on hästi komplekteeritud võistkond, kuid heal päeval oleme võimelised neid võitma. Palju oleneb sellest, kuidas saame oma kaitse pidama ja kas suudame rünnakul efektiivselt olukordi realiseerida.”

HC Tallinn ja Viljandi HC lõpetavad meistriliiga kolmanda vooru

HC Tallinn ei ole sel hooajal veel võidurõõmu maitsnud, kui meistriliigas alistuti Kehrale kui Tapale. Viljandi HC võttis möödunud nädalavahetusel kaks kõva võitu Balti liigas Leedu tiimidel ja esimese kohtumise kaotus meistriliigas parandati teises voorus Horizon Pulp&Paperi vastu.

“Loomulikult olen rahul nädalavahetusel Balti liigast hangitud nelja punktiga, ega rohkem sealt võtta ei olnud. Eks meil on ikka mängupildis palju asju, mida putitada. Pühapäeval pidasime juba mängujoonisest kinni ning see tõi ka edu. Õnneks on meil nüüd pea nädal aega Tallinna jaoks valmistuda ja loodetavasti meie jaoks ebaharilik matšipäev takistuseks ei saa,” ütles Viljandi HC peatreener Marko Koks.

“Kuigi pidime nädalavahetuse Balti liigas hakkama saama ilma oma põhi vasaksisemise, Volodymyr Shcherbanita võib pühapäevase esitusega rahule jääda. Meie noor koosseis tegi Leedu meistri vastu enesekindla ja pingevaba esituse. Viljandi on valitsev Balti liiga meister ja Eesti hõbe ning peame endale aru andma, et nemad on eesootavas kohtumises favoriidid,” analüüsis HC Tallinna loots Risto Lepp.

Eesti käsipalli meistriliiga kolmas voor:

28.09 19.00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti
29.09 19.00 Tapa Spordihoone SK Tapa/N.R. Energy – Mistra
02.10 17.00 Kalevi Spordihall HC Tallinn – Viljandi HC

Pildil: Pildil (alates vasakult) võitlevad Sander Sarapuu, Andris Celminš, Sergio-Silver Kreegimaa ja David Mamporia ei olnud veel sündinud, kui Põlva ja Kehra juba esimeste tiitlite eest võitlesid (Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)