Esiliigas hoiavad liidrirolli lõunaeestlased

HC Kehra/Primendi ja Mustamäe kohtumine päädis kehrakate võiduga
HC Kehra/Primendi ja Mustamäe kohtumine päädis kehrakate võiduga — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Aeg on visata pilk peale tabeli hetkeseisule ja meenutada oktoobri esimesel poolel peetud mänge. Coop Põlva, Viljandi SK/Pärnu ja Põlva Arcwood on valitsevad liidrid, kelle kõigi arvele on kirjutatud 6 punkti. Neile järgneb 4 punktiga HC Kehra/Primend, Tallinna Spordikool/HC Tallas ja HC Tallinn 2, kirjutas handball.ee

HC Tallinn 2 ja Tartu Ülikooli vaheline kohtumine päädis tallinlaste 22:21 võiduga. Tartu Ülikooli mängujuht Marken Järve sõnul sai seda mängu juba mänguks nimetada: “Eelnevate kohtumistega võrreldes saime ründes ja kaitses paremini hakkama. Kingiti palju, et mäng enda kasuks keerata, kuid ei suutnud ära realiseerida. Kindlasti jääb kripeldama, et viimasel sekundil visati meile ära, aga seekord on siis nii. Usun, et peetud mäng näitas, et satsil on sisu ja siit on ainult edasi minna.”

HC Viimsi astus vastamisi nii Viljandi SK/Pärnu kui ka Mustamäe esiliiga meeskonnaga. Võitu sealt aga ei tulnud ning Viimsi pidi tunnistama 22:45 kaotust Viljandile ja 31:24 kaotust Mustamäele. Vijandi SK/Pärnu mängija Jaan-Paul Varik kohtumisest: “Läksime mängule ilma oma kaitseliidri Johannes Pertelsonita, aga sellest hoolimata suutsime hästi kaitses seista ja selle pealt vahe kiiretega sisse teha. Teisel poolajal jätkasime oma tegevust ja suutsime mängu võita. Au tuleb anda ka vastastele, kes pingutasid mängu lõpuni isuga.” Mustamäe aga topeltvõitu ei saanud, sest kohtumine HC Kehra/Primendiga lõppes 35:18 kehrakate kasuks.  

Põlva Arcwood võttis mõõtu Tallinna Spordikool/Audentese kui ka omakandi Coop Põlvaga. Tallinna SK/Audentes pidi tunnistama Arcwoodi 29:27 paremust. “Mängu alustasime tugevalt, läksime juhtima ja olime vastasest üle. Aga siis juhtus seesama, mis viimastes mängudes - tekkisid pallikaotused ja valed söödud. Poolajal oli seis viigis ja mäng läks tuliseks. Lõpus võtsime ise valesid otsuseid vastu - viskasime väravavahile kas mööda või pihta,” meenutas tasavägist kohtumist Audentese väravavaht Romet Klement. Põlva/Arcwoodi mängiv peatreener Priit Jõksi sõnul oli tegemist väga võitlusliku ja hingestatud mänguga: “Mõlemal satsil olid oma võimalused võidupunktid korjata, aga õnneks seekord võitsid kogemused. Vastased jätsid väga sümpaatse mulje ja kindlasti saab kevadel nendega veelgi raskem olema. Samas usun, et ka meil on veel üht-teist juurde panna.” Arcwoodi teine kohtumine lõppes aga Coop Põlva 34:25 paremusega. "Esimesed 20 minutit olime mängus sees, siis aga jäime hätta vastaste kaitse ja väravavahi ülemängimisega ning nad said kiirrünnakutest lihtsaid väravaid, “ kommenteeris mängu Põlva/Arcwoodi kapten Rasmus Käo. “Kahjuks otsustati sedapuhku mängu saatus juba teise poolaja alguses, kuid järgmisel korral anname kindlasti kõvema lahingu,” lisas Käo lootusrikkalt.

Tallinna Spordikool/HC Tallas pidi tunnistama 29:41 kaotust nii Coop Põlvale kui ka 32:30 kaotust SK Tapa/Tapa valla SK-le. HC Tallase mängija Markus Arik kohtumisest Coopiga: “Mäng oli algusest peale meie poolt rabe, tegime palju lihtvigu ja jäime juba alguses neile alla. Suutsime esimese poolaja lõpus end kokku võtta, kuid paraku peame tunnistama, et jäime vastasele alla ning ei saa mänguga rahule jääda.” Mäng SK Tapaga ei lõppenud samuti võiduga, kuid HC Tallase mängija Martin Armi sõnul oli mängupilt siiski üsna hea: “Väga tasavägine mäng oli. Mõned eksimused kaitses ja realiseerimisel. Tapa kodupubliku suure pinge all võitlesime lõpuni, kuid ei õnnestunud seekord mängu enda kasuks pöörata.”