Eesti käsipallikoondis alistas EM-valikmängus Iisraeli

Fotol: 11 väravat visanud Karl Toom jagamas söötu Martin Johannsonile
Fotol: 11 väravat visanud Karl Toom jagamas söötu Martin Johannsonile — FOTO: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Täna pidas Eesti koondis Kalevi Spordihallis avakohtumise Iisraeli koondise vastu 2024. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni raames.

Alagrupis võrdse pulga peal ehk kolmandal-neljandal kohal Eesti ja Iisrael kinkisid publikule küllaltki tasavägise matši, mida juhtis kogu mängu vältel kodumeeskond – poolaeg võideti 16:12 ning lõppresultaat vormistati seisuga 30:28, kirjutab handball.ee.

Karl Toomi, Mihkel Lõpu ja Ott Variku eestvedamisel plahvatuslikult alustanud Eesti meeskond hoidis 10. mänguminutiks eduseisu numbritega 7:5. Vastasvõistkond püsis ligi kuus minutit kuival. Põud lõppes 17. minutil, mil Iisrael ronis taas vaid kolme värava kaugusele viigist. 20. minuti eel tegi Toom seisuks 11:7, kuid viis minutit hiljem muutus mängupilt kriitilisemaks, kui Iisrael oma kaotusseisu vähendas ja 10:12 tabloole võlus. Esimese poolaja lõpuks said Eesti mängumehed mängurütmi oma kontrolli alla tagasi ja puhkepausile mindi eduga 16:12. Muidu neljaväravalist edumaad nautinud Eesti leidis väravalisa 42. minutil, kui Toomi vise tegi seisuks 21:16. 49. minutil sai Eesti veelgi hoogu juurde, kui Markus Viitkar koondise kuue väravaga ette viis. Neli minutit enne kohtumise lõppu vähendas Iisrael taas kord oma kaotusseisu kolme värava peale, millele järgnes veel vise Eesti tühja väravasse paarkümmend sekundit enne lõpuvilet. Nõnda loovutas Eesti viimaste momentidega oma stabiilse neljaväravalise edumaa, kuid võitis seisuga 30:28.

Eesti koondise üleplatsimees oli Karl Toom 11 väravaga. Kuus tabamust sai kirja Mihkel Lõpp. Iisraeli resultatiivseim mängumees oli Yonatan Dayan üheksa väravaga.

“60 minutit perfektselt mängida on raske. Loomulikult olen rahul võidupunktidega ja olen rahul ka sellega, kuidas kasutasime seitse mängijat kuue vastu tehnikat – see muutis mängupilti rahulikumaks. Vastased survestasid meid rohkem ründe kui kaitsega. Meeskond on pisut väsinud sel perioodil, kuid üldjoontes saab rahule jääda,” lausus koondise peatreener Thomas Sivertsson ETV2-le.

“Eks võiduga olen väga rahul, aga kahjuks olime siin terve mängu nelja-viie väravaga ees ja lõpus tegime lihtsalt lihtsaid vigu, mida ei tohi teha. Karl [Toom – toim] üritas joonele sööta, väravavaht väravas ei olnud. Parem viska ise, on suurem protsent, et sisse läheb kui see, et joonele söödad. Muidugi lõpus vaatad tabloole, oled rõõmus, aga kui tead mängu kulgu, siis on natukene kahju ka, et lõpus ei võitnud nelja-viie väravaga,” kommenteeris Mait Patrail koondise esitust ETV2-le. “Kuidagi maruväsimus oli [mul] peal küll, ei jäänud küll midagi sisse. Rünnakus on päris palju puhkeaega, isegi paremsisemise peal ma eriti ei rünnanud. Ma andsin seal Karl Toomile ja Lõpule [Mihkel Lõpp – toim] võimalus. Nad mängisid väga hästi. Ei olnudki vaja ise sekkuda mängu, väga tublid poisid olid. Meeletu väsimus on peal küll, ei tea miks,” lisas ta.

“Kui ma koondisse tulin praegu oli päris palju uusi nägusid. Kindlasti Karl Toom on alati viskaja. On halb päev, on hea päev – täna [oli tal] hea päev, see oli meie õnneks, aga Lõpp on kõva on arengu edasi teinud ja Viitkar [Markus Viitkar – toim] muidugi joone peal. Täna mõlemad mängisid enam-vähem 60 minutit ja tegid väga hea partii,” kiitis Patrail koondisekaaslasi.

 

 Tabeliseis Eesti alagrupis: