Oidekivi jõudis Ironman Kalmaril oma vanuseklassis pjedestaalile ja tagas pääsu täispika triatloni MM-ile Hawaiil

Jane Oidekivi
Jane Oidekivi — FOTO: Triatlon.ee

Nädalavahetusel Rootsis peetud Ironman Kalmar võistlusel pälvis Jane Oidekivi oma vanuseklassis kolmanda koha, millega tagas ühtlasi pääsu täispika triatloni maailmameistrivõistlustele Hawaiil, kirjutab triatlon.ee.

Oidekivi ujus 3,8 kilomeetrit ajaga 1:17.39, sõitis 180 km rattaga ajaga 5:40.05 ning jooksis maratoni ajaga 4:08.54. Koguaeg 11:13.10 andis 45-49-aastaste naiste konkurentsis kolmanda koha. Esikoht läks Poola, kui võidukas oli Aneta Kirilenko (10:46.00), teise koha sai ungarlanna Beatrix Cser (10:47.41).

„Minu viies täispikk, töö (mitte küll väga) kiire, aga korralik,“ ütles Oidekivi võistluse järel. „Ujumises oli hull udu ning rattas tuul. Tundus, et seekord ikka kõigil, aga ilma ju valida ei saa. Oma jooksmisega jäin väga rahule ja üldtulemus vastas ettevalmistusele. Eesmärk oli Kona slott, mille täitsin ja vanuseklassi 3. koht oli justkui meeldivaks boonuseks. Nüüd tuleb targalt taastuda, aga õnneks on mul võimalus toetuda parimatele.“

Kalle Kärner finišeeris Kalmaris ajaga 11:07.08, mis andis 45-49-aastaste meeste vanuseklassis 67. koha ning Ivan Lavrentjev lõpetas ajaga 13:11.45, mis andis 30-34-aastaste meeste seas 140. koha.

Ironman Kopenhaageni võistlusel lõpetas samuti kaks eestlast. Urmo Väizanen ületas finišijoone ajaga 11:00.00, mis tähistas 40-44-aastaste meeste seas 95. tulemust ning Mirell Krain sai ajaga 11:40.06 kirja 30-34-aastaste naiste seas 27. koha.

Prantsusmaal toimunud Ironman 70.3 Vichy jõuproovil pälvis Rauno Pikkur ajaga 4:32.36 M45-49 klassis teise koha. Krister Haav sai sama vanade meeste hulgas 28. koha ajaga 5:33.51.