Eesti triatleedid jätkavad hoogsalt maailmaareenil võistlemist

— FOTO: Eesti Triatlon, Jüri Suurkivi, Ergo Kukk, Erakogu ja World Triathlon

Nädalavahetusel on Eesti triatleetid stardis nii maailma kui Euroopa karikasarja etappidel, aga ka pool- ja täispikal distantsidel Ironmani võistlusel.

Laupäeval asub Hispaanias Malagas võistlema paratriatloni maailma karika sarja etapil Laura-Liis Juursalu, kandes PTS5 kategooria naiste seas numbrit 513. Oktoobri algul sai eestlanna Portugalis Alhandras peetud MK-etapil seitsmenda koha. Juursalu stardib Eesti aja järgi kell 15.20.

Mõned hetked varem, Eesti aja järgi kell 13.30 asub Türgis Yenisehiris peetaval juunioride Euroopa karikasarja etapil starti Grete Maria Savitsch, kelle jaoks on tegemist ühtlasi viimase võistlusega selles vanuseklassis. Eestlanna kannab numbrit kaks ja teda ootab ees sprindidistants.

Portugalis panevad end samal päeval Ironman ja Ironman 70.3 Cascais võistlusel proovile mitmed Eesti triatleedid. Meeste PRO klassis on startimas teiste hulgas Kevin Vabaorg.

Pühapäeval võitlevad Türgis Yenisehiris toimuval Euroopa karikasarja etapil kõrgete kohtade eest eliitmeeste konkurentsis Johannes Sikk ja Armin Angerjärv, kandes vastavalt numbreid 22 ja 39. Seejuures pälvis Sikk alles möödunud nädalavahetusel Türgis Alanyas peetud Euroopa karikasarja etapil karjääri parima tulemuse, kui lõpetas tugeva lõpuspurdiga 19. positsioonil. Start on Eesti aja järgi kell 16.