Eesti sportlased olid edukad Poolas toimunud Euroopa meistrivõistlustel sangpommispordis

5.-6.november toimusid Poolas, Ostrów Wielkopolskis, U-16/U-18 Noorte Euroopa meistrivõistlused ja lahtised Euroopa karikavõistlused sangpommispordis.
Eesti sangpommispordi koondist esindasid edukalt Maribel Tamme, Laura Kallas ja Aimar Romet, kirjutab Eesti Sangpommispordi Liit.

Maribe Tamme saavutas U-16 vanusegrupis ja kehalaalus kuni 58kg, kokku viis esikohta, tulles Euroopa meistriks nii kolmes individuaalaslas (pikktõukamine, kahekäe tõukamine ja rebimine), kui ka kahevõistluses ja kolmevõistluses. Ühtlasi parandas Maribel Tamme ka kahevõistluse Eesti rekordit naiste arvestuses kehakaalus kuni 58kg, tõugates kahte 12kg sangpommi 10 min jooksul 118 korda ja rebides 12kg sanpommi 10 min jooksul 209 korda, kogusumma 445 punkti.

Laura Kallas saavutas U-18 vanusegrupis ja kehakaalus kuni 63kg samuti kokku viis esikohta, tulles Euroopa meistriks nii kolmes individuaalaslas (pikktõukamine, kahekäe tõukamine ja rebimine), kui ka kahevõistluses ja kolmevõistluses. Ka Laura parandas Eesti rekordit naiste arvestuses kehakaalus kuni 63kg 16kg sangpommi tõukamises, tõugates kahte 16kg sangpommi 10 min jooksul 106 korda.
Aimar Romet tuli lahtistel Euroopa karikavõistlustel meeste arvestuses kehakaalus kuni 78kg kahevõistluses esimeseks.

Võistkondlikus arvestus saavutas Eesti U-16/U-18 Noorte Euroopa meistrivõistlustel tubli kolmanda koha Leedu ja Ukraina järel.

Poolas toimunud U-16/U-18 Noorte Euroopa mesitrivõistlustel osales üle 40 noorsportlase 9st riigist ja lahtistel Euroopa karikavõistlustel osales üle 70 sportlase 13st riigist.