Eesti kurlingupaar jõudis Kanadas MK-sarja pjedestaalile

Marie Kaldvee ja Harri Lill
Marie Kaldvee ja Harri Lill — FOTO: Eesti Kurlinguliit

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill jõudis Kanadas toimunud MK-sarja etapil poolfinaali ning saavutas 24 võistkonna konkurentsis 3. koha. Turniiri võitjaks tuli kurlingu kodumaa Šotimaa paar Jennifer Dodds ja Bruce Mouat.

“Eksimusi oli, aga suutsime Tallinnas näidatud head mänguvormi ka sel korral rohkem tulemustes näidata,” kommenteeris Lill edukat turniiri. 

Kaldvee ja Lill saavutasid turniiri jooksul neli võitu ning jõudsid poolfinaali puhaste paberitega. Paraku pidid nad poolfinaalis tunnistama Kanada paari ja hilisema turniiri hõbemedalisti Walker/Muyres paremust. Kohtumine lõppes tulemusega 9:5. 

Veerandfinaalis oli eestlaste vastaseks Kanada paar Sauder/Drummond, kellest saadi jagu 9:5. 

Eesti kurlingupaari esimeseks vastaseks oli Kanada paar Hopson/Tippett, kelle üle saavutati puhas võit tulemusega 8:2. Teises ringis kohtusid Kaldvee/Lill Kanada paariga Jones/Laing ning kohtumine lõppes eestlaste võiduga 7:6. Eesti kurlingupaari kolmandaks vastaseks oli Kanada paar Tremblay/Lanoue, mäng lõppes eestlaste kindla võiduga 9:5. 

Kanadas toimunud  MK-sari Mixed Doubles Superseries on uus viiest etapist koosnev võistlus, millest oli kutsutud osa võtma parimad segapaariskurlingu võistkonnad Euroopast ja Põhja-Ameerikast. Mixed Doubles Superseries võistluste sari koosneb neljast kvalifikatsiooniturniirist, mille põhjal pääsevad parimaid tulemusi näidanud võistkonnad 5. etapile.