Eesti koondis võitis U20 vanuseklassi Balti meistrivõistlused

Eesti koondis võitis U20 vanuseklassi Balti meistrivõistlused — FOTO: Marko Mumm/EKJL

Eile Pärnus toimunud U20 vanuseklassi Balti võistkondlikud meistrivõistlused võitis Eesti koondis 301 punktiga. Teise koha sai Leedu võistkond 260 punktiga ning kolmas oli Läti 214 punktiga. Võistluste käigus püstitati üks uus Eesti noorterekord.

4×400 m segateatejooksus püstitas Eesti teatenelik uue U20 ja U23 vanuseklassi Eesti rekordi ajaga 3:29.08. Selle tulemusega sai Eesti teatetiim Leedu järel teise koha. Võistkond jooksis koosseisus Romet Kivi, Anette Pets, Uku Renek Kronbergs ja Hege-Lee Pielberg. Eelmise rekordi 3:32.62 püstitas U18 teatevõistkond möödunud laupäeval Šiauliais.

Liisa-Maria Lusti tuli kahekordseks Balti meistriks. Kaugushüppes oli tema võidutulemus 6.15 ning kõrgushüppes ületas ta ainsana kõrguse 1.77.

Andri Matrov sai samuti kaela kaks kuldmedalit. Kuulitõukes tõi võidu tulemus 18.51 ning kettaheites tulemus 52.49.

Noormeeste 800 m jooksu võitis Uku Renek Kronbergs ajaga 1:53.50. 3000 m distantsil oli kiireim Morten Siht ajaga 8:39.03. Teivashüppes krooniti Balti meistriks Robert Kompus tulemusega 4.80. Kaugushüppe võitis Viktor Morozov tulemusega 7.14. Kolmikhüppe võitis Andreas Hantson, kelle pikima katse tulemuseks mõõdeti 14.22. Vasaraheites sai kuldmedali kaela Manfred Männamaa tulemusega 68.73. Odaviskes tuli Balti meistriks Marti Pastak tulemusega 64.47.

Neidude 3000 m takistusjooksu võitis Berit Guzas ajaga 11:16.63. Kuulitõukes oli parim Berit Saar tulemusega 14.00. Odaviskes krooniti Balti meistriks Jane Roosimägi, kelle parima katse tulemuseks mõõdeti 50.28. Eesti teatenelik (Marie Randala, Matilda Vitsut, Anna Maria Millend, Kätriin Kivimets) võitis neidude 4×100 m teatejooksu ajaga 46.54.