2022. aasta Eesti meistrid discgolfis on Rasmus Metsamaa, Kristin Tattar ja Kristjan Liiv 

Eesti Meistrivõistlused kestsid tavapäraselt neli päeva, ent erinevalt enamikust kordadest ühel rajal, Sportland Prodigy Elva discgolfipargis, kus edu tagas stabiilne sooritus terve võistluse vältel.

Foto: @PDGA Twitter

Esimesel võistluspäeval rebis MPO divisjonis konkurentidest nelja viskega ette Rasmus Metsamaa konkurentidest. Kõigi võistluspäevade jooksul püüdsid edukate ringidega järele võtta mitmed favoriidid nagu näiteks Mathias Villota, Mauri Villmann, Silver Koni ja Kristo Raik, kuid stabiilsus oli see, mis tõi tulemusega -30 võidu just Metsamaale. Talviste kuld oli ilmselgelt vaid sissejuhatus suurtele tegudele.

Naiste avatud divisjonis oli oodata lahingut Eesti ja hetkel ka maailma kõrgeima reitinguga Kristin Tattari ning valitseva Eesti meistri Keiti Tätte vahel. Tattari taset kellelgi jäljendada siiski ei õnnestunud ning teise ja kolmanda koha kaarte segasid esimestel päevadel Kaidi Allsalu, Anneli Tõugjas-Männiste ja Kristi Unt. Par‘iga võistluse lõpetanud Tattar võitis tagasi meistri tiilti, mis on talle juba kuues. Talle järgnesid tulemusega +24 Allsalu ning viimasel päeval endast maksimumi andnud Tätte (+31). 

Ka seeniorides saime kroonida uue meistri. Esimesel päeval võttis liidripositsiooni sisse valitsev meister Raimo Kimmel, ühe viske kaugusele jäi eelmisel aastal napilt alla vanduma pidanud Rait Saluri, lisaks Evgeni Smirnov ja Madis Liiber. Kuuendalt positsioonilt kerkis teisel päeval juhtima Kristjan Liiv, kes väljus lõpuks võitjana. Tulemusega -1 krooniti ta 2022. aasta meistriks

Kõik tulemused dgmetrixis