Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Duubel kaks – Männama ja Lepik said võimaluse jätkata Dakari ralliga

Urvo Männama
Urvo Männama — FOTO: Kuvatõmmis videost

Kui Urvo Männama ja Risto Lepik võtsid esmaspäeva, 8. jaanuari hommikul koos Rally Raid Estonia ja Century Racing meeskonnaga vastu raske ent põhjendatud otsuse, et sellel aastal lõpeb nende Dakari maratonralli peale kahte katset.

Kuna põhjuseks on uue Century Racing CR7 auto tehnilised mured, siis katkestas ralli ka teine paar, Lõuna-Aafrika sõitjad Brian Baragwanath ja Leonard Cremer. Üheks mõjuvaks põhjuseks oli turvalisus, sest oli näha, et neid nö uue auto muresid kohapeal lõplikult lahendada ei õnnestu. Loe pikemalt siit.

Siis nüüd peale Urvo Männama ja Risto Lepiku esmast otsust 2024. aasta Dakari maratonralli tehniliste probleemide tõttu pooleli jätta algas sündmuste jada, mille tulemusel stardivad eestlased Dakari viiendale katsele. Seda lubavad reeglid. Peale ühelt katselt tulemuse mitte saamist on võistlejatel võimalus taas startida, maksimaalselt võib vahele jääda kaks katset.

Üldtulemustele loomulikult ei sõideta, tegu on puhtalt testimisega võistlustingimustes.

Nagu varem räägitud, siis katkestamise tingis erinevate materjalide metallitöötlemise kvaliteet, mille tulemusel need purunesid. Koos Century Racing meeskonnaga istuti maha ja otsustati saata meeskonna Lõuna-Aafrika Vabariigi baasist need detailid, mis olid varem testidel olnud kasutusel ning lisaks jõuti mõned varuosad ka päris uued toota.

"Jõudsime üheskoos sellele otsusele. Oleme juba siin kohal ja kulutused Dakaril osalemiseks on tehtud. Kui saime aru, et uued osad jõuavad siia, siis otsustasime testimise eesmärgil Dakari jätkata. Kõik hakkas pihta esmaspäeva hommikul, kui hakati otsima võimalust uued varuosad Lõuna-Aafrikast siia, Saudi-Araabiasse saata. Eile õhtul jõudsid need kohvris kohale ja mehaanikud on öö otsa tööd teinud. Nii meeskonnale kui meile on see hea võimalus õppida ja uut autot õigetes tingimustes testida. Võtame edasist päev korraga," rääkis Urvo Männama.